Sanatla buluşturan kurs « Hamle Gazetesi

Sanatla buluşturan kurs

Bu haber 08 Ocak 2019 - 23:17 'de eklendi ve 686 kez görüntülendi.

Menteşe Kent Konseyi Engelliler Meclisi, İşkur, Menteşe Halk Eğitim Merkezi ve Menteşe Belediyesi’nin birlikte açtığı süs eşyaları yapımı kursu ile mental retardasyonlu (zihinsel engelli) bireyler hem el becerilerini geliştiriyor, hem de sosyalleşiyorlar.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi Konakaltı Kültür Merkezindeki kurslara katılan mental retardasyonlu bireylere, haftanın beş günü süs eşya yapımı kursu veriliyor. Kurslar ile günlük 25 Türk Lirası kazanç sağlayan mental retardasyonlu bireylerin ayrıca sağlık sigortası yapılıyor.

Kurslar hakkında bilgi veren El Sanatları Öğretmeni Esra Akyıldız, “Sınıf Öğretmeniniz Ümran Şahin ile birlikte haftanın beş günü süs eşya yapımı eğitimi veriyoruz. Kurs sayesinde mental retardasyonlu bireylerimizin zeka jimnastiği yapmaları, el becerilerini geliştirmeleri, sosyalleşmeleri ve üretmeleri sağlanıyor. 1 ay önce başlayan kurslarımız 26 Şubat tarihine kadar devam edecek. Şuan için 6 mental retardasyonlu bireyimiz kurslara katılım sağladı. Sadece Menteşe’de değil Muğla’da da ilk olan kurslarımıza, ailelerin de destek vermesi bizi mutlu ediyor” dedi.

Mental retardasyonlu bireylerin yapmış olduğu süs eşyalarının satışı da yapılarak, ayrıca gelir elde ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.