Sanatçılardan kanserle mücadeleye destek

Bu haber 18 Ağustos 2015 - 18:52 'de eklendi ve 725 kez görüntülendi.

sanatcilardamnMuğla’da çekimleri devam eden dizi ve filmlerde rol alan ünlüler Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından başlatılan kanserle mücadele çalışmalarına destek verdi.

İlkay Yıldız

Muğla Halk Sağlığı Müdürü Nuri Ceyhan, ünlü sanatçı Türkan Şoray’ın yönetmen koltuğuna oturduğu ve çekimleri Yeşilyurt Mahallesi’nde devam eden sinema filminin setini ziyaret etti.

Sinema filminin setini ziyaret eden İl Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Nuri Ceyhan, kanserle mücadele çalışmaları için destek istedi. Kanserde erken teşhisin çok önemli olduğunu, vatandaşların bu konularda bilinçlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Şoray da çalışmalara destek vereceklerini dile getirdi.

Desteklerinden dolayı sanatçılara teşekkür eden Ceyhan ise “Toplum Tabanlı Kanser Tarama Programı” ile belirli yaş grubundakilerin kanser taramalarını yapmayı hedeflediklerini, buna yönelik eğitimler verildiğini ifade etti. Vatandaşları Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’nde (KETEM) ve aile hekimliklerinde yapılan ücretsiz kanser taramalarına beklediklerini kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.