Sanat Güneşi’nin evinde mevlit okutuldu

Bu haber 25 Eylül 2013 - 20:45 'de eklendi ve 725 kez görüntülendi.

murenmevlid13123546131654313Haber Merkezi
Sanat güneşinin Bodrum’daki evinde 17’ci ölüm yıldönümü nedeniyle mevlit okutuldu. Eşyalarının tamamının sergilendiği ve müze olarak kullanılan evde okutulan mevlide, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdürü Yıldız Günay, Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Tamer Büyükkantarcıoğlu, TEV Başkan Vekili Zühal Dönmezer Çakıroğlu, TEV Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal, Zeki Müren’in dostları ve hayranları katıldı.
Bodrum’da görev yapan imamlar Yüksel Kılınçaslan, Kamil Gürkan ve Fatih Şimşek’in mevlit okuyarak dua ettiler. Mevlit öncesinde Zeki Müren’in evine gelen hayranları sanat güneşinin evinde bol bol fotoğraf çektirdi. Sanat güneşinin televizyonundan, yatak odasına tüm eşyalarının sergilendiği evine akın eden vatandaşlara mevlit şekeri ve Zeki Müren’in şarkılarının bulunduğu albüm hediye edildi.
Zeki Müren’in şimdiye kadar 2 bin 251 kişiyi okuttuğunu belirten TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, Zeki Müren’in bağışlarıyla bugüne kadar 2 bin 251 öğrencinin burs alarak yararlandığını belirterek, “Her yılda 200 yeni öğrencinin burs almaya devam ediyor. Zeki Müren sanat güneşimiz rahmet ile anıyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.