Samsunlu kadın girişimciler Muğla’da « Hamle Gazetesi

Samsunlu kadın girişimciler Muğla’da

Bu haber 01 Kasım 2017 - 0:31 'de eklendi ve 495 kez görüntülendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi’ kapsamında, Samsunlu kadın çiftçiler Muğla’ya geldi.

Metin Karakoç

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi’ kapsamında, Samsunlu kadın çiftçiler Muğla’ya geldi.

Samsunlu kadın çiftçiler Menteşe İlçesi’ne bağlı Yenice Mahallesinde yaşayan kadın çiftçilerden Harika Durgut ile Ömriye Çiçek’in işletmesini ziyaret ettiler. Kooperatif bünyesinde bulunan kadın çiftçilerin el emeği ürünlerini inceleyerek kooperatif binasını da ziyarette bulunan kadın çiftçiler bradan Muğla’nın kültürel ve yöresel miraslarını merakla; Konakaltı Kültür Merkezi, Yörük Evleri ve Zahire Pazarını gezdiler.

Dalaman’da Solucan Gübresi projesini hayata geçiren Çiğdem Gün’ün işletmesini ziyaret eden Samsunlu kadın çiftçilere  Gün tecrübelerini anlattı. Aynı gün Köyceğiz İlçesinde Çandır Mahallesinde Kırsal Turizm Projesini hayata geçiren Hatice Demirtaş’ın işletmesini ziyaret eden Samsunlu kadın çiftçiler ardından Dalyan-Kaunos Kral Mezarlarının da görüldüğü tekne gezisine katıldılar.

Program kapsamında kadın çiftçiler Fethiye’de İncirköy Mahallesinde yaşayan Beral Solmaz’ın hayata geçirdiği Kayın Mantarı (İstiridye Mantarı) işletmesi ile Fethiye Yörük Türkmen Derneği’ni ziyaret ettiler. Fethiye’nin dünyaca ünlü plajlarından Ölüdeniz’i ve Saklıkent’i de keşfe çıkan Samsun’lu girişimci kadınları, Muğla’nın doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını belirttiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.