Samimiyet ve Diyalog

Bu haber 21 Aralık 2018 - 0:24 'de eklendi ve 1.742 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Hayati Nizamoğlu

Son günlerde büyük yaprak dökümü yaşıyoruz. İkisinden özellikle bahsetmek istiyorum.

Ali Kocamemi Muğla’nın popüler isimlerinden biridir. Beden eğitimi öğretmeni olan Kocamemi’yi geçenlerde kaybettik. Uzun boyu, vakur duruşu ve karşılaştığımızda güler yüzüyle konuştuğumuz öğretmenimdi. Biz ve bizden sonrakilerin büyük bölümünün öğretmenliğini yaptı. Sporu ve özellikle basketbolu sevmemiz için çabalardı. Mekanı cennet olsun.

Bir diğer büyüğümüz avukat Cavit Karaöz’dü. Başarılı bir avukat olan Karaöz, Adalet Partisi’nde, Doğru Yol Partisi’nde aktif siyaset yaptı. İlçe başkanlığı, İl Genel Meclisi Üyeliği, Ziraat Odası Başkanlığı yaptı. Renkli ve davasına cesaretle hizmet eden bir büyüğümüzdü. Son günlerinde, rahatsızlığı nedeniyle evinde istirahat ediyordu. Oğlu Cahit Karaöz de aile kültürüne sahip çıkarak cesaret ve idealle siyaset yapıyor. Karaöz ailesinin acısını yürekten paylaşıyorum.

**

Yerel seçimler yaklaştıkça tansiyon yükseliyor. Öncelikle aday olmaya karar vermek cesaret işidir. Aday adayı olan, aday olan hemşehrilerime büyük saygı duyuyorum. Beni rahatsız eden konu ise; ortaya çıkan isimlere hemen iftira atılarak yıpratılmaya çalışılmasıdır. Muğla, bu iftira çetelerine cephe almalıdır. Bu seçimin bir genel seçim olmadığını, Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçmediğimizi görmeliyiz. Ülkenin genel siyaseti yerine projeler bazında tartışmalar olmalıdır. Yerel iktidar icraatlarının hesabını vermeli ve gerçekleşmesini istediği projelerini anlatmalıdır. Değişim isteyen adaylar ise, beğenmedikleri yerel aksaklıkları dile getirerek, çözüm yollarını açıklamalıdır. En büyük hakem halkımız olduğuna göre, birbirimizin yüzüne bakabilecek bir kampanya gerçekleştirmeliyiz.

**

Önceki gün, Hamle olarak Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’i ziyaret ettik. Çok da iyi etmişiz. Üniversitemizin Akyaka’da inşaatına başladığı Turizm Meslek Yüksekokulu binaları için fikirler geliştirdik. En az üç yüz kişilik çok amaçlı salon yapılmasını, halkın ve takımların kullanabileceği voleybol, basketbol, tenis gibi spor alanlarının zorunlu olduğunu anlattık. Rektör Çiçek konuyla hemen ilgilendi. Akyaka gibi ilimizin incisi turizm merkezlerinden olan bir yerde, alan darlığı veya yerel aktörlerin önem vermemesi nedeniyle gerçekleşmeyen ihtiyaçlar, belki üniversitemiz kanalıyla hayata geçecek. Bir bakıma kamu, yörenin ihtiyaçları için imkanlarını değerlendirmelidir.

**

Muğla’ya birçok eser kazandıran Hamdi Yücel Gürsoy ile sohbetlerimizde, yerel diyaloğun önemi konusunda mutabık kalmışızdır. Bence, samimiyet ve diyalog önemli bir anahtardır. Seçimleri kazanan koltuğun emanet olduğunu unutmamalı, kaybeden ise dünyanın sonu olmayacağını bilmelidir.

Aslolan hizmettir, Muğla’nın gelişmesi ve çocuklarımızın geleceğidir.

Muğlalıların her bakımdan ellerini taşın altına koymalarında yarar olduğunu ise söylemeye gerek yoktur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.