Salih Soykan aday adaylığını açıkladı

Bu haber 05 Mart 2015 - 0:19 'de eklendi ve 1.475 kez görüntülendi.

soykanMHP Menteşe Belediyesi Meclis Üyesi Avukat Salih Soykan, görevinden istifa ederek, partisinden milletvekili aday adayı olduğunu düzenlediği basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Muğla’da ikinci milletvekili aday adaylığını açıklayan isim olan Soykan, “Tarımdan madencisine, turizmcisinden, orman köylüsüne bütün Muğla’mızın sorunlarını biliyorum ve bu sorunları çözüme kavuşturmaya muktedirim” dedi.

Hafize Ataseven

MHP Menteşe Belediyesi Meclis Üyesi Avukat Salih Soykan, görevinden istifa ederek, partisinden milletvekili aday adayı olduğunu düzenlediği basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Muğla’da ikinci milletvekili aday adaylığını açıklayan isim olan Soykan, “7 Haziran tarihinde Türk siyaset ve Cumhuriyet tarihimizin en kritik seçimini yaşayacağız. Daha iyi bir yarın için gençliği seçin” dedi.

MHP il binasında düzenlenen basın açıklamasında Soykan’ı MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, ilçe başkanları ile çok sayıda partili ve Soykan Ailesi’de yalnız bırakmadı.

Avukat Salih Soykan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“7 Haziran tarihinde Türk siyaset ve Cumhuriyet tarihimizin en kritik seçimini yaşayacağız. Değerli Türk halkı sandığa giderek, hür iradesiyle kutsal saydığımız oylarını kullanarak yeni meclis aritmetiğini ortaya koyacak. Mevcut Ak Parti iktidarının 12 yılı aşkın sürede gerçekleştirdiği icraatlar ve iç ve dış politika performansı ortadadır. Ak Parti iktidarı bu süre içinde gözyaşından başka hiçbir şey ortaya koymamıştır.”

MHP’nin koalisyon ortağı olduğu 2002 yılı öncesi dönemde terörün bitme noktasına geldiğini hatırlatan Soykan; “2002’den bu yana bölücü terör örgütü tekrar palazlandırılarak güçlenmiş, iktidarın çıkardığı yasalarla ülkemizin belli bölgelerinde kalkışmalar yapma cüretini gösterir hale gelmiştir. Terör örgütü silah bırakmak bir yana Türkiye Cumhuriyeti’ne meydan okur hale gelmiştir” dedi.

Soykan konuşmasına şöyle davam etti:

“Ak Parti’nin devraldığı dönemde bütün komşularımızla sorunsuz ve iyi ilişkiler içinde iken bugün bütün komşularımızla ticari ilişkilerimiz bitmiş, bazıları ile savaş noktasına gelmiş bulunmaktayız. Ak Parti İktidarı 12 yıl boyunca iç politikada sat kurtul, dış politikada ver kurtul düzencesiyle hareket etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez Süleyman Şah türbesi olayında toprak kaybı yaşadık. Geçtiğimiz bu sürede Cumhuriyetimizin ve milletimizin bütün kazanımları yok pahasına yabancı sermayelere peşkeş çekilmiştir.”

Türkiye’nin ve Muğla’nın Milliyetçi Hareket Partisi’ne ihtiyacı olduğunu vurgulayan Avukat Salih Soykan, “Tarımdan madencisine, turizmcisinden, orman köylüsüne bütün Muğla’mızın sorunlarını biliyorum ve bu sorunları çözüme kavuşturmaya muktedirim. Çünkü Muğla’da yaşıyorum. MHP’nin bu kutlu iktidar yolunda bir tuğla da ben koymak istiyorum. Bu nedenle Milliyetçi Hareket Partisi’nden Muğla milletvekili aday adayıyım, daha iyi bir yarın için gençliği seçin” ifadelerinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.