Salih Demirayak’a Kırmızı Bülten

Bu haber 01 Haziran 2018 - 2:10 'de eklendi ve 2.284 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Bu hafta Muğla’da iki önemli duruşma vardı.

Geçen Salı günü Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden “Muğla FETÖ Çatı Davası”nda yine tahliye vardı. Ancak çok önemli bir karar alındı. Mahkeme dosya kapsamında firari kanun kaçağı olan sözde FETÖ Muğla İl İmamı Salih Demirayak için kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi.

Bu konuyu yarın ele alırız.

Geçen Çarşamba günüde mülga Muğla Belediyesi Başkanı Osman Gürün ile bazıları dönemin daire müdürleri olan encümen üyelerinden oluşan şüpheliler hakkında Muğla 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde “görevi kötüye kullanmak” iddiasıyla açılmış olan davaya devam edildi.

Duruşmada, görevi kötüye kullanma suçunun oluşup oluşmadığına dair Muğla dışından istenen Bilirkişi Raporu taraflara tebliğ edildi.

xx        xx        xx

AK PARTİ’NİN İFTAR YEMEĞİ

Muğla mahkemelerindeki iki duruşma ile ilgili ayrıntılara yarın bakarız.

Muğla’da önceki günde AK Parti’nin Menteşe Öğretmen Evi’nde iftar yemeği vardı.

Bugün AK Parti Muğla Milletvekili adaylarının tanıtımının da yapıldığı iftar yemeğine bakalım.

Bir kere yemek çok kalabalıktı. Eski iftar yemeklerine ve toplantılara göre, bu yemekte gençlerde ve kadınlarda belirgin bir artış göze çarpıyordu. Mercimek çorbası gerçekten güzeldi. Malum her yerde yenilecek gibi olmuyor. Akşam ezanı 41 Evler Camisi İmamı Yadigar Ceylan tarafından güzel okundu. Makam ve ses tamamdı. Beğeni topladı. Güzel bir iftar oldu…

İftar yemeğini düzenleyen Menteşe İlçe Yönetimi herkesten tam not aldı.

İslamiyet’te davete icabet etmek sünnettir. Bizde davet edilmiştik.

Allah kabul etsin…

xx        xx        xx

Bodrumlu meslektaşlarımdan Alp Arbak paylaştı:

Parti yönetimi ‘Vekil adaylarımız bizi ziyaret etti’ diye haber yapıyor. Vekil adayları ‘Teşkilatımızı ziyaret ettik’ diye paylaşımlar yapıyor. Yahu hakikaten şaka gibisiniz yaa. Sen oyunu zaten partine atıyorsun. Oyunu almak istediğin seçmenin yok mu senin muhterem! Bu ziyaret haberlerinden illallah geldi. Siz sanıyor musunuz ki halk birbirinizi ziyaret ettiniz diye size oy verecek? Bana ne kardeşim senin ziyaretinden, iftarından! Çıkın kardeşim meydanlara, çıkın halkın karşısına ne yapacaksınız, ne düşünüyorsunuz halka anlatın.

Alp arkadaşımız bu ifadeleri sosyal medya hesabından paylaşmıştı. AK Parti’nin iftar yemeğinde aklıma geldi. Alp’in kastettiği partiyi merak ediyorsunuzdur. Ben biliyorum, ama söylemeyeceğim. Sonra papaz oluruz. Yerel siyasi haberleri izliyorsanız bulursunuz.

AK Parti’nin iftar yemekli aday tanıtımlarına tepki gösteren AK Partililerde var.

Onlarda, “Kendi partilinize iftar vereceğinize, her gün bir mahallede iftar düzenleyin. Teşkilatlar adaylarını tanımıyorlar mı?” diyorlar. 

xx        xx        xx

CHP MEYDANLARA ÇIKABİLİRDİ

AK Parti ilk aday tanıtımını Marmaris’te yaptı. Sonra öteki ilçelerde…

CHP aday tanıtımını bir seferde il merkezinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. O gün Fethiye’den bir arkadaşım aradı, “Aday tanıtım toplantısı sönük geçmiş öyle mi?” diye sordu. “Hayır” diye karşılık verdim, arkadaşım yanıtıma muhtemelen bozuldu!

Bir, ikisi eksik partili belediye başkanları ile 13 ilçe başkanı ve yöneticilerinin katıldığı bir tanıtım toplantısı sönük geçer mi?

Elbette sönük değildi. GMKA Kültür Merkezi Salonu dolu ve coşkuluydu…

Üstelik öteki partilerin adaylarından farklı olarak CHP adayları bir de Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koydular.

Tabi 3 milletvekiline sahip, 7 milletvekilinden 4’ünü çıkarabileceği tartışılan CHP aday tanıtımını Cumhuriyet Meydanı’nda veya Sınırsızlık Meydanı’nda ya da Eski Garaj Alanı’nda yapıp, gövde gösterisine dönüştürebilirdi.

Çünkü yerelde iktidar olan bir parti bunu yapabilir… Ancak o “güç” belediye başkanlarının geleceği için kullanılıyorsa, meydanları doldurmak kolay olmayabilir…

xx        xx        xx

HERYERDE HASAN ÖZYER

AK Parti Menteşe İlçe Yönetimi, İl Yönetimi ile birlikte önceki gün iftar yemeğinde Öğretmen Evi’ni doldurdu. İlçelerden gelenlerle değil, sadece Menteşelilerle

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz, Menteşe İlçe Başkanı Tamer Topal ile milletvekili adayları ve Muğla Milletvekili Hasan Özyer de vardı.

Şaşırdım… Ben Özyer’in yeniden aday olmayıp, İngiltere’ye gittiğini sanıyordum. Meğer partisinin seçim çalışmalarına katılıyormuş. Menteşe’de olduğu gibi ertesi gün Kavaklıdere’de de vardı…

Beni bir de Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ün orada olmaması şaşırttı. Marmaris’teki tanıtımda da yoktu. Öteki yerlerde de… Gazeteci arkadaşlarımdan biri “Bundan sonra sade bir üye olarak görev yapacağını söylemişti unuttun mu” diye uyardı. Doğru, daha dün yazmıştım…

Milas’tan 7 Haziran seçimlerinde Milletvekili seçilen, ama daha sonra 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilmeyen Hasan Köten’de oradaydı. Pek öyle sıradan bir üye gibi de durmuyordu… (!)

xx        xx        xx

İftar yemeğinde, AK Parti’nin ilk Muğla milletvekillerinden Dr. Seyfi Terzibaşıoğlu’da vardı. Bizim basın masasına pek ilgisizdi, ama O’nun salonun ilgisi ile karşılaştığını gördük. O da sıradan bir üye gibi durmuyordu…

İnsanın kendi kendine ettiğini hiç kimselerin etmediği ne kadar doğruymuş…

Bülent Karakuş o iftar yemeğine MUTSO Başkanı olarak gelmiş olsaydı, Terzibaşıoğlu için ayağa kalkanların daha fazlası O’nun içinde ayağa kalkabilirdi.

İftar yemeğine AK Parti MKYK Üyesi olarak tek başına gelen Karakuş protokole oturdu.

Kendisiyle her karede yer almaya özen gösteren MUTSO ve aynı zamanda AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Karataş ta galiba yanında yoktu…

İftar yemeğinin ardından adayların tanıtımına geçildi. Adaylığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden ikinci sıra aday Yelda Erol GökcanBugün en mutlu günüm. Karşınıza aday olarak geldim.” diyordu…

xx        xx        xx

YAVUZ DEMİR İDDİALI

Birlik, Bereket, Bolluk İçin Vakit Muğla Vakti” sloganıyla 27. Dönem Milletvekili aday tanıtımının açış konuşmasını yapan İl Başkanı Kadem Mete, bu dönem Muğla‘dan en az 3 milletvekiline ihtiyaçları olduğunu belirterek “Cumhurbaşkanımızı Türkiye’nin ilk başkanı yapacağız. Fakat mecliste çok milletvekiline ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim sürecinde başta Muğla olmak üzere öyle bir tablo çizmeliyiz ki kimsenin aklında bir şüphe kalmasın. Bu tablonun ardından Büyükşehri de alacağız inşallah.” dedi.

Mete’yi ilk kez konuşurken izledim ve iyi hatip olduğunu gördüm. Geçmişteki gaflarına şaşırdım…

Bu arada İl Başkanı Mete’nin Muğla’yı üç bölgeye ayırdığına dikkat çeken liste başı aday Mehmet Yavuz Demir adaylığı için Cumhurbaşkanına teşekkür ederken seçimde ilk üç aday içinde en başarılı aday olacağı sözünü verdi.

Sırasıyla adaylar Muhittin Kayabaş, Dr. H. Zafer Alkaya, Eylem Tan ve Av. Kadir Dağlı kendilerini ifade ederlerken, üniversitede banka-sigortacılık eğitimine devam eden 20 yaşındaki Muğla’nın en genç adayı Arif Sert konuşması ile salonu ayağa kaldırdı. O günün İstanbul‘un Fethinin 565. yıl dönümü olduğunu açıklayıp, kutlayan tek kişi olan genç aday Sert takdir topladı…

xx        xx        xx

AK Parti İl Başkanı Mete, Muğla’yı 223 bin seçmeniyle Milas ve Bodrum’u “1’inci Bölge”; 246 bin seçmeniyle Yatağan, Kavaklıdere, Menteşe, Ula, Datça ve Marmaris’i “2’nci Bölge”; 216 bin seçmeniyle Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Fethiye ve Seydikemer’i “3’ncü Bölge” ilan etmiş.

Anladığım doğru ise 2’nci bölgeden sorumlu Yelda Erol Gökcan’a biraz haksızlık olmuş…

Gökcan 2’nci bölgedeki 61 bin, Kayabaş 3’ncü bölgedeki 70 bin oyu, Demir’de 1’nci bölgedeki 40 bin oyu arttıracak…

——————————                                                         ——————————

GÜNÜN SÖZÜ: İnsanın her nefeste iki defa şükretmesi lazım. Biri nefes aldığı için, diğeri verdiği için çünkü verip almamak, alıp vermemek var. (Sadi Şirazi)

ÇİVİ

Eğitim Araştırma Hastanesi yolu “yeniden düzenlenmeye” alındı.

Beni Bi Gülmek Aldı:))))

——————————————————————————————————————

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.