Saldırıyı yöneten darbeci general tutuklandı

Bu haber 22 Temmuz 2016 - 1:19 'de eklendi ve 784 kez görüntülendi.

Saldırıyı yöneten darbeci general tutuklandı  (1)Cuma gecesi gerçekleşen başarısız darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele yapılan saldırıyı bizzat yöneten ve Ankara’da yakalandıktan sonra Muğla’ya getirilen Tümgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kadir Tamer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele yapılan saldırıyı yöneten ve Ankara’da yakalandıktan sonra Muğla’ya getirilen Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli Tümgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş tutuklandı.

Geçtiğimiz akşam saatlerinde Muğla’ya getirilen Sönmezateş, Muğla Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesinin alınmasının ardından sabah saatlerinde hakim karşısına çıkarılmak üzere Muğla Adliyesi’ne sevk edildi. Öğle saatlerine kadar Cumhuriyet Savcılığı’nda ifadesi alınan Sönmezateş, tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi. Akşam saatlerinde mahkemeye çıkarılan Sönmezateş tutuklanarak İzmir’de bulunan Buca Kapalı Cezaevine götürülmek üzere yola çıkarıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.