Sakız Adasından tanıtım ziyaretleri « Hamle Gazetesi

Sakız Adasından tanıtım ziyaretleri

Bu haber 17 Mayıs 2013 - 19:01 'de eklendi ve 765 kez görüntülendi.

sakizadasi123163546Özel İdare Genel Sekreteri Veli Çelik’i, Yunanistan’ın Sakız Adası Belediye Başkan Yardımcısı ve Kültür ve Turizm Komisyonu başkanı ziyaret etti.
Hasan Telli
Muğla Valiliği’nin davetlisi olarak Muğla’ya gelen Yunanistan’ın Sakız Adası Belediye Başkan Yardımcısı Konstantinos Moundros, Kültür ve Turizm Müdürü Dimitris Mantikas, Sakız Belediyesi Halkla İlişkiler Danışmanı Osman Osmancıkzade, Turizm Komitesi Başkanı Rena Dourigou Özel İdare Genel Sekreteri Veli Çelik’i makamında ziyaret etti.
Muğla Valiliği’nin davetlisi olarak Muğla’ya geldikleri ifade eden Sakız Adası Belediye Başkan Yardımcısı Konstantinos Moundros, “Muğla’da ziyaretlerde bulunacağız. Sakız adamız ile Türkiye ve Muğla arasından turizm faaliyetlerini geliştirmek için ziyaretlerde bulunacağız. Her iki halk arasından ilişkileri geliştirmek için çalışmalar yapmak istiyoruz. Son yıllarda tarihi eserler ile ilgili özellikle Osmanlı ve Bizans döneminden kalan eserleri restore ediyoruz. 2012 yılında adamızı 40 bin Türk ziyaret etti.”dedi.
Kültür ve Turizm Dairesi Başkanı Dimitris Mantikas ise daha önce Türkiye’ye ziyaretlerde bulunduklarını ifade ederek, “Bu bölgede yaşayan insanları da adamıza davet etmek için bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Kültür her iki halkı bir araya getirmenin en önemli sebebidir. Bu kültürel faaliyetlerle birbirimizi daha yakından tanıma şansı bulacağımıza inanıyorum. Sizleri en kısa zamanda sakız adasında görmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Özel İdare Genel Sekreteri Veli Çelik, “Burada sizlerle beraber olmaktan çok mutlu oldum. Memnuniyetle Sakız Adası’na gelip sizlerle beraber olmak isteriz. Dünyamızın bizim birlik ve beraberliğimize ihtiyacı var. Aramızdaki yakın mesafeyi yakın komşuluk ilişkisi ile geliştirmeliyiz. AB yolunda sizlerinde ülkemize destek olmasını bekliyoruz. Bizim kültürümüzde Komşu Komşu’nun külüne muhtaçtır diye bir deyim var.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.