Şahin seçim çalışmalarını sürdürüyor

Bu haber 26 Haziran 2013 - 18:46 'de eklendi ve 999 kez görüntülendi.

mustafasahinmuhtarlar123163564132CHP Menteşe Belediye Başkan aday adayı Mustafa Şahin seçim çalışmalarına muhtarlala yaptığı toplantıyla devam etti.
Hasan Telli
CHP Menteşe Belediye Başkan aday adayı Mustafa Şahin seçim çalışmalarına muhtarlala yaptığı toplantıyla devam etti. Geçtiğimiz günlerde Menteşe Belediye Başkan Adaylık açıklamasını yapan Mustafa Şahin parti içi ve seçmen bazında çalışmalarına devam ediyor. Ata Bahçe Restoran’da düzenlenen muhtarlar toplantısında konuşan Şahin; “Bilindiği gibi Muğla’mız yönetimsel açıdan çok büyük bir değişime hazırlanmaktadır.
Yürürlüğe girecek olan büyük şehir yasası ile Muğla merkez ilçemiz, diğer 12 ilçe ile birlikte bir büyük çatı altına girmektedir. İlçemizin adı Menteşe olarak belirlenmiştir. Belediye sınırlarımız 48 köy ve beldemizi içine alacak şekilde genişlemiştir.
İl özel idaresi yapısı kaldırılarak, inisiyatif kullanma ve hizmet götürme kurumu belediyeler olmuştur. Tüm köy ve beldelerimiz artık mahalle olarak tanımlanmaktadır.
Bu şartlar altından muhtarlarımız yönetim şemasının en önemli halkasını oluşturmaktadır. Genişletilmiş sınırla içinde en iyi hizmeti verebilmek, en doğru, en hakkaniyetli işleri yapabilmek, sorunların çözümüne en kısa yoldan varabilmek muhtarlarımız sayesinde mümkün olabilecektir.
Halen yürürlükte olan 5393 sayılı belediye kanunun 9. Maddesi çok açıktır. Muhtar, mahalle sakinlerinin gönüllü katılımıyla ortak ihtiyaçları belirlemek, mahalle yaşam kalitesini geliştirmek belediye ve diğer kamu kuruluşları ile yürütmek, mahallesi ile ilgili konularda görüş bildirmek ile yükümlüdür. Belediye’nin de mahallenin ve muhtarlığı ihtiyaçlarının karşılanması gerekli ayni yardımın yapılması görevi vardır.
Katılımcı ve paylaşımcı yönetim anlayışımız gereği bizler;
Muhtarlarımızın tam olarak desteklenmesi, hareket kabiliyeti ve rahatlığın sağlanabilmesi, sorunların ve çözüm önerilerinin etkin bir biçimde ilgili birime ulaşmasında hızlılık sağlanması amacıyla: mahallerinde standart muhtarlık bürolarının oluşturulması, bu büroların teknolojik donanımının sağlanması, kırtasiye ve zarf malzemelerinin karşılanması, ilçe belediye bünyesinde muhtarlarımız için bir koordinasyon merkezi kurulması. Bu merkezden tüm muhtarlarımız yararlanabileceği sekretarya oluşturarak iletişimin hızlandırılması ve sonuca daha çabuk ulaşabilmesi ” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.