Sağlıkçılardan Muğla’ya iki ödül

Bu haber 30 Mart 2015 - 0:18 'de eklendi ve 768 kez görüntülendi.

saglikcilarAcil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATTDER) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Altın Ambulans Sağlık Ödülleri yarışmasında Muğla iki ödül aldı.

Haber Merkezi

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATTDER) tarafından Acil sağlık hizmetleri alanında başarılı ve özverili çalışmaları ödüllendirmek ve teşvik etmek, ulusal ve uluslararası düzeyde acil sağlık hizmetleri konusunda halkın bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Altın Ambulans Sağlık Ödülleri Yarışmasının 2’ncisinin ödülleri sahiplerini buldu.
ATTDER İl Yönetimlerince 12 farklı kategoride 54 kişinin aday gösterildiği yarışmaya Muğla’dan 3 farklı kategoride 3 aday katıldı. 9 Şubat- 9 Mart 2015 tarihleri arasında yapılan ve toplamda 170 bin 533 oyun kullanıldığı yarışmada, Sağlık Müdür Yardımcısı kategorisinde oyların % 86’sını alarak 8 bin 016 oyla Muğla Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Eriş Başaran Akça yılın Sağlık Müdür Yardımcısı ödülünü aldı. Ambulans sürücüleri kategorisinde 12 bin 566 oyla oyların % 86’sını alan Anestezi Teknisyeni Beyhan Demiralp ise yılın ambulans sürücüsü ödülünü almaya hak kazandı.
22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası olması nedeniyle 23 Mart tarihinde Ankara da düzenlenen ödül töreninde Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’ne 3 adet sıfır ambulans sözü verdi.
Geçtiğimiz yıl 1’incisi düzenlenen Altın Ambulans Sağlık Ödülleri Yarışmasında Sağlık Müdürü kategorisinde Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin ve 112 ekipleri kategorisinde Fethiye 1 Nolu 112 ekibi birincilik ödülünü kazanmış ve Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü tarafından 2 adet ambulans ile ödüllendirilmişti.
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.