Sağlık-Sen 3. dönem görüşmelerinden galip ayrıldı

Bu haber 24 Ağustos 2015 - 22:30 'de eklendi ve 572 kez görüntülendi.

sagliksenMuğla Sağlık Sen Şube Başkanı Yusuf Dural, mutabakat ile sonuçlanan hükumetle 3.dönem toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili yazılı açıklama yaparak, değerlendirmede bulundu.

Hafize Ataseven

Muğla Sağlık Sen Şube Başkanı Yusuf Dural, mutabakat ile sonuçlanan hükumetle 3.dönem toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili yazılı açıklama yaparak, değerlendirmede bulundu.

Dural açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Bilindiği üzere Memur-Sen Konfederasyonu olarak kamu görevlilerimiz adına hükümetle yaptığımız 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerimiz mutabakatla sona erdi. Bu önemli süreçte sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak toplu sözleşme masasında yerimizi almıştık. Teşkilatımızla birlikte gerek toplu sözleşme öncesinde yaptığımız yoğun çalışmalar, gerekse toplu sözleşme sürecinde ortaya koyduğumuz kararlı mücadelemiz sonucunda sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına çok önemli kazanımlar elde ettik. Bu vesile ile Sağlık-Sen Muğla Şubesi olarak öncelikle genel merkezimize, elde ettiği kazanımlar için sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına teşekkür ediyoruz.”

Sağlık Sen sendikası ve hükümet görüşmeleri sonucunda 3. Dönem toplu sözleşme masasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanları adına 17 maddelik kazanıma imza attıklarını ifade eden Dural, “Hatırlanacağı gibi 2012-2013 yılları arasında düzenlenen 2. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde elde ettiğimiz ve halen geçerliliği devam eden 16 kazanımla birlikte toplamda sağladığımız 33 maddelik kazanım bizleri gururlandırıyor.”

Sağlık Sen Muğla Şube Başkanı Yusuf Dural, “Sendikal kazanımlarımızı elde ederken Sağlık-Sen olarak hamasete ve emek hırsızlarına rağmen diyaloğa, bilimsel temelli çalışmalara ve araştırmalara önem vererek, tüm teşkilatımızla birlikte yek vücut halinde yolumuza devam etmeyi ilke olarak kabul ediyoruz. Bu anlayışımızdan da hiçbir zaman taviz vermeyi düşünmüyoruz. Hizmet kolumuzdaki diğer malum sendikaların çalışanlarımızın son derece önemsediği ve büyük bir sevinçle karşıladığı az önce saydığımız kazanımları değersizleştirme çabasında olmalarına da elbette ki şaşırmıyor ve ortaya koydukları bu trajikomik çabalarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” dedi.

Dural açıklamasını, “Bugüne kadar çalışanlarımızın yaşadığı mağduriyetleri gidermek adına sürdürdüğümüz mücadele bundan sonra da hız kesmeyecektir. Üyelerimizin haklı talep ve beklentilerinin tamamı kazanıma dönüşene kadar Sağlık-Sen olarak sendikal mücadelemize bıkmadan yılmadan usanmadan devam edeceğiz” ifadeleri ile son verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.