Sağlık Müdürlüğü’ne GEKA’dan destek

Bu haber 05 Ağustos 2017 - 1:17 'de eklendi ve 423 kez görüntülendi.

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Muğla Sağlık İl Müdürlüğü “Çalışan Kurumun Aynasıdır” isimli proje desteklenmeye hak kazandı.

Kadir Tamer

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Muğla Sağlık İl Müdürlüğü “Çalışan Kurumun Aynasıdır” isimli proje desteklenmeye hak kazandı.

GEKA ve Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek eğitim programı ile personelin kurumsal kültüre entegrasyonu ve motivasyonunun yükseltilmesi hedefleniyor.

İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Atılan imzalar ile yürürlüğe giren proje kapsamında çalışma arkadaşlarımıza kurumsal kültür, iletişim becerileri, protokol yönetimi, liderlik ve motivasyon, beden dili ve takım çalışması, stres, kriz ve zaman yönetimi konularında alanın uzmanları tarafından eğitim verilecektir” dedi.

Önemli bir projeyi başlatmaktan dolayı mutlu olduklarını kaydeden Tekin, “Çalışan Kurumun Aynasıdır Projesi ile kurumumuzda hem yöneticilerin hem de diğer çalışanların iletişim ve takım çalışması ile problem çözme yeteneklerini arttırarak, lider yönetici farkını çalışma hayatlarına dahil etmelerini sağlayarak zaman yönetimini en iyi şekilde değerlendirerek yenilikçi, çalışan potansiyelini ortaya koymalarını ve hep birlikte aynı çerçeveden bakmalarını sağlamak ve sağlık eğitim kalitesinin daha da geliştirilmesi hedeflenmektedir. Beş günlük iki periyot halinde toplamda 60 saat olarak gerçekleştirilecek. Eğitim sonucunda, bakış açılarını değiştirerek, kişisel gelişim düzeylerini ve farkındalıklarını arttıracak olan çalışanlarımız, sürdürülebilir hizmet anlayışını hizmet verdiği kurumlara aktarabilen zaman yönetimini gerçekleştirebilen, takım çalışmasının önemine inanan, her çalışan için ayrı bir motivasyon gereksinimi olacağını bilen, liderlik yapabilen, kendi personelini motive edebilen, eğitim kalitesini arttırmak için iç (çalışanlar) ve dış (hastalar) paydaşlarla gerekli koordinasyonunu tam anlamıyla sağlayabilen ve bu sayede kurum kültürünü sahiplenen bir niteliğe kavuşacaklardır” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.