Sağlık Meslek Lisesi’nden, Engelliler Derneğine ziyaret

Bu haber 23 Nisan 2014 - 19:49 'de eklendi ve 718 kez görüntülendi.

ziyaret165165165Muğla Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Muğla Engelliler Derneği’ne ziyarette bulundu.

Haber Merkezi

Muğla Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Muğla Engelliler Derneği’ne ziyarette bulundu.

Ziyarete Muğla Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Sağlık Hemşirelik Öğretmeni Esin Çavuş, Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu ve öğrenciler katıldı.

Ziyaretlerinin amacının engelli vatandaşlar ile ve öğrencilerin bir araya gelerek vakit geçirmelerini istediklerini belirten Sağlık Hemşirelik Öğretmeni Esin Çavuş, “Muğla Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak okulumuzdan birkaç öğrencimiz ile birlikte Engelliler Derneği’mizi ziyaret ederek engelli üyelerimizle beraber öğrencilerimizin kaynaşması, toplumsal duyarlılığın artması kapsamında bu ziyareti gerçekleştirdik” dedi.

Ziyaretlerinden memnun olduklarını belirten Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu, “Bugün ziyaretimize gelen Muğla Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Gerçekten öğretmenlerimizin çok güzel düşüncelerini takdir ediyorum. Gençlerimizi Sosyal Sorumluluk Projeleri adına, Engellilerimiz adına böyle bir grup farkındalık yaratma adına böyle bir ziyaret yaptıkları için kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki gençlerimiz karşılaştıkları zaman engelli kardeşleri, abileri ve ablalarıyla daha farklı iletişim içerisinde olacaklarını düşünüyorum” dedi.

Ziyarette bulunan dernek üyesi Bahattin Ak, “Burada birbirimizi görüyoruz, tanıyoruz, görüyoruz. Siz engellilerin halini soruyorsunuz, araştırıyorsunuz tabi ki herkese engelliler hakkında bilgi veremezsiniz, anlatamazsınız. O içeriden gelen bir şey tabi ki böyle değişik insanlar ile görüşmek, tanışmak iyi bir şey. Böyle bir ziyarette bulundukları için herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.