Sağlık için pedal çevirdiler

Bu haber 25 Mayıs 2014 - 23:11 'de eklendi ve 632 kez görüntülendi.

saglikicinpedalcevirdilerHalk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ‘Sağlıklı yaşam ve hareket yılı’ etkinlikleri kapsamında Ula İlçesi’nde bisiklet ve yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Türkiye’de en fazla bisikletin bulunduğu Muğla’nın Ula ilçesinde Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ‘Bisiklet etkinliği’ düzenlendi. Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı kapsamında düzenlenen etkinliğe kişi başına bir bisikletin düştüğü Ula’daki etkinliğe, Ula Meslek Yüksek Okul öğrencileri, Ula Esnaf Odası, Toplum Sağlığı Merkezi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü personeli, Ula Bisiklet Derneği ve vatandaşlar katıldı.

Kişi başına neredeyse bir bisikletin düşüğü 5 bin 500 nüfuslu Ula ilçesi, halk arasında yoğun bisiklet kullanımı nedeniyle ‘Küçük Çin’ olarak da adlandırılıyor. Çoğunluğu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ula Meslek Yüksel Okulu öğrencisi olmak üzere yaklaşık 150 kişinin katıldığı etkinlik Hükümet Konağı önünden başladı, çevre yolundan devam ederek Meslek Yüksek Okulu önünde sona erdi.

Muğla Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, etkinlik hakkında verdiği bilgide, “2014 yılı Sağlık Bakanlığımız tarafından ‘Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı’ ilan edildi. Bundan sonra sağlığın vatandaşlarımız arasında farkındalığın yaratılarak kendi sağlık bilinçlerinin ortaya konulması için düzenlenen sürekli etkinlikler olarak ayda en az bir kez yürüyüş şeklinde vatandaşlarımızı sağlıklı hayata davet ediyoruz. Bugün Ula’da Toplum Sağlığı Merkezimiz ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen sağlıklı yaşam ve hareket yılı etkinlikleri kapsamında bir araya geldik. Ula’da Meslek Yüksek Okulu öğrencilerimiz Bisikletçiler Derneği, Ula Esnaf Odası, Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ve vatandaşlarımızın geniş katılımlı bir etkinlik planladık. Hep birlikte sağlıklı ve güzel bir yaşama merhaba demek için yürüyoruz” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.