Sağlık çalışanlarından şiddete tepki

Bu haber 07 Mart 2014 - 19:49 'de eklendi ve 461 kez görüntülendi.

saglikcalisanlari651616565Sağlık çalışanları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde basın açıklaması düzenledi.

İlkay Yıldız

Sağlık çalışanları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasına Tabipler Odası Başkanı Dr. Murat Akgül, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Yarış, Türk-Sağlık Sen Muğla Şube Başkanı İncilay Gezgin, Genel Sağlık-İş Sendikası Muğla İl Başkanı Haydar Beyzadeoğlu ve Muğla Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Ahmet İpek katıldı.

Grup adına basın açıklamasını SES Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Yarış yaptı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri olarak, her gün Ülkemizin dört bir yanında binlerce Sağlık Kurumlarında, acillerde, polikliniklerde, laboratuarlarda, ameliyathanelerde, servislerde; çocuklarımızı, yaşlılarımızı, düşkünlerimizi hastalarımızı sağlığına kavuşturmak için fedakârca çalışıyoruz. En büyük mutluluğumuz hastalarımızın yüzündeki tebessümdür. Ne var ki son yıllarda giderek artan bir şekilde şiddete maruz kalıyoruz. Çünkü sevgisiz, hürmetsiz, değer bilmez yöneticiler tarafından sürekli olarak haksızlığa uğruyor, suçlanıyor, hedef gösteriliyoruz. Oysa sağlıkta işlerin düzelmemesinin, acil servislerdeki izdihamın, katılım paylarının, ilave ücretlerinin, sürekli değişen uygulamaların, SGK’nın ödemediği ilaçların, vatandaşlarımızın sağlık hizmeti alırken yaşadığı mağduriyetin sorumlusu biz değiliz. Sorumlu bu sistemi uygulayan iktidar ve onların yöneticileridir. Öyle ki şu sıralarda ‘Sağlıkta Dönüşüm Programını’ tamamlayıcı birçok olumsuz düzenleme dayatılmakta, uygulamalarla çalışanlar daha büyük baskılara maruz bırakılmaktadır” dedi.

Basın açıklamasının ardından sağlık çalışanları olaysız bir şekilde dağıldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.