Saç ve sakalını boyayıp üç ay kaçabildi

Bu haber 18 Ağustos 2014 - 0:52 'de eklendi ve 538 kez görüntülendi.

sacsakal boyayipAnkara’da kayınpederini ağır yaralayıp baldızını öldüren şahıs Fethiye’de yakalandı.
Haber Merkezi
Ankara’da, yaklaşık üç ay önce kayınpederini ağır yaralayıp baldızını öldüren zanlı, Fethiye’de bir inşaatta boyacılık yaparken yakalandı. Zanlının tanınmamak için saç ve sakalını sarıya boyadığı görüldü.
Olay, 11 Haziran tarihinde akşam saatlerinde Ankara’nın Çankaya ilçesi Mürsel Uluç mahallesinde bir evde meydana geldi. Ahmet Yusuf Akşit, bilinmeyen bir nedenle tartıştığı kayınpederi Mustafa Keskin ve baldızı Cevale Atçı’yı silahla başlarından vurdu. Şahıs, olayın ardından kaçarak uzaklaştı. Olayı gören vatandaşlar, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, Mustafa Keskin ve kızı Cevale Atçı’yı ağır yaralı olarak hastaneye kaldırdı. Cevale Atçı hayatını kaybederken, Mustafa Keskin iyileşerek taburcu oldu. Ankara polisi olaydan sonra sokakta iki boş kovan bulurken, cinayet zanlısı Ahmet Yusuf Akşit’inde olayın ardından sığınma evinde olduğu öğrenilen eşini telefonla arayıp tehdit ettiği ileri sürüldü. Polis ekipleri, Yusuf Akşit’in eşinin bulunduğu 1041 Sokak’ta güvenlik önlemi alırken cinayetten sonra kayıplara karışan Ahmet Yusuf Akşit tüm Türkiye’de aranmaya başladı.
Kayınpederi Mustafa Keskin’i silahla ağır yaralayıp baldızı Cevale Atçı’yı öldürdüğü iddiasıyla tüm Türkiye’de aranan Ahmet Yusuf Akşit, polisin teknik takibi sonucu Fethiye’de olduğu anlaşıldı. Ankara Polisi Fethiye Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleriyle iş birliği yaparak katil zanlısının peşine düştü. Fethiye’deki kahvehaneler ve tüm inşaat halindeki binalarda araştırma başlatıldı. Aslen Çorumlu olduğu öğrenilen Ahmet Yusuf Akşit’in Fethiye’de Çorumlu İnşaat işçileriyle buluşabileceği de göz önüne alınıp Çorum’lu inşaat işçileriyle görüşmeler yapıldı. Dört ekip iki gün boyunca Fethiye’de aradığı Ahmet Yusuf Akşit’i çalıştığı inşaattan Taşyaka mahallesindeki bir kahvehaneye girdiği sırada yakaladı. Ahmet Yusuf Akşit, Cumhuriyet mahallesinde kaldığı eve götürülüp burada arama yapıldı. Katil zanlısı cinayet ve yaralama da kullandığı tabancayı sakladığı yerden alıp polise teslim etti. Fethiye Asayiş Bürosundan Fethiye Devlet Hastanesine sağlık raporu için götürülen Ahmet Yusuf Akşit’in tanınmamak için sakalını uzatıp saç ve sakalını sarı renge boyadığı ortaya çıktı. Katil zanlısı fotoğraf ve görüntülerini çeken gazetecilere tepki gösterip yüzünü saklamaya çalıştı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.