Saatcı MHP’yi iftarda buluşturdu

Bu haber 26 Temmuz 2013 - 9:49 'de eklendi ve 733 kez görüntülendi.

behcetiftarmhp13215465412131Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı tarafından her yıl Ramazan ayında yapılan iftar yemeği bu sene de Aqua Park’ta gerçekleşti. MHP Fethiye tam kadro Aqua Park’ta buluşurken, yemek samimi ortamda gerçekleşti. Vefa’nın önemli bir unsur olduğunu belirten Başkan Saatcı, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.
Haber Merkezi
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı düzenlenen iftar yemeğinde M.H.P Fethiye bir araya geldi. Başkan Saatcı, iftar yemeğinden önce gelen misafirleri eşi Nesrin Saatcı ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur ile birlikte karşıladı. Yoğun katılımın olduğu iftar yemeğinde ezan sesiyle birlikte oruçlar açıldı. Başkan Saatcı tarafından düzenlenen yemeğe MHP’nin eski ilçe başkanları, eski ilçe yönetimi ve çok sayıda MHP’li üye katıldı.
“Vefalı arkadaşlarıma selam olsun”
Samimi ortamda geçen iftar yemeğinde konuşma yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Komşunun komşuya düşman edildiği dönemde birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber gönül birliği ile aynı sofrayı paylaşmanın keyfide bir başka oluyor. Bu keyfi bizlere yaşatan sizlerle beraber olmak bizim için de büyük onur ve şereftir. Allah-ü Teâlâ birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Ramazan birlikteliktir, paylaşmadır, güzelliktir. Bir de bunun en güzelini bu sofralar da sergilemeye çalışıyoruz. Burada 1994 yılından itibaren hep beraber hareket ettiğimiz arkadaşlarımızın vefa çizgisinden vazgeçmeyen kardeşlerimiz ile bir arada olmayı yeğledik. Vefa devlette, ailede, şirketlerde olmazsa olmazdır. Vefanın olmadığı yerde hiç bir şey olmaz. Vefanın olduğu yerde de her şey vardır. Olaya böyle bakıyoruz. Vefalı arkadaşlarıma selam olsun” dedi.
“Ay yıldızlı bayrağın altında Hayırlı Ramazanlar”
Başkan Saatcı, Ülkü Ocakları eski Genel Başkanlarından Hasan Çağlayan’ın kendisine Ramazan ayı için gönderdiği kutlama mesajını katılımcılarla paylaştı. Kutlama mesajını katılımcılarla paylaşan Saatcı, “Tabi ki böyle bir iftar sofrasını siyasetle kirletmek istemiyorum. Ancak Suat ağabeyim çok iyi bilir. Hasan Çağlayan diye bizim bir başkanımız vardı. Dün bana ramazan tebrik mesajı göndermiş. Sözlerime bu mesajı okuyarak son vereceğim. Gece ne kadar karanlık olursa, Çin kralını bekleyen Kürşat gibi bekle sabırla. Şartlar ne kadar ağır olursa olsun, dayan Atilla’nın bütün dünyayı dize getiren umuduyla. Ve sevmenin en güzelini tatbik et. Âlemlerin yegâne efendisi Muhammet Mustafa(S.A.V) gibi. Ruhi Kılıç Kıran’la başladı seferimiz. Bilmem ki, Eyüp Gökçen kaçıncı neferimiz. Allah (C.C) için döküldü sebil oldu kanımız… Haşatlı, İbrim, Pehlivanoğlu, Duracık, Esendağ, Darandeli, İmamoğlu gün dedik… Uyan artık Türkoğlu. Dön kendine dön dedik… Yüce Mevlamdan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. 9 tuğlu, kurt başlı sancağın ve ay yıldızlı bayrağın altında Hayırlı Ramazanlar” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.