Saadet Partisi İl Başkanı Başbakan’a seslendi

Bu haber 25 Mayıs 2014 - 23:10 'de eklendi ve 818 kez görüntülendi.

 

saadetpartisiSaadet Partisi İl Başkanı İlyas Zeki,  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Şeyh Edebali’nin Osman beye söyledikleri sözleri ile seslendi. Başbakan’a seslenen Zeki; “Ey oğul! Beysin, bundan sonra öfke bize,  uysallık sana, güceniklik bize, katlanmak sana, acizlik yanılgı bize, hoş görme sana” dedi.

Cem Durna

Saadet Partisi İl Başkanı İlyas Zeki,  parti binasında bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasında Soma’da hayatını kaybeden kömür işçilerine rahmet dileyen Zeki, “Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza da sabırlar versin” dedi.

Faciada kusuru bulunanların cezalandırılması gerektiğini belirten Zeki, “Sayın başbakanım, bizler inanıyoruz ki kendi güvenlik emniyetiniz için aldığınız tedbirlerin yarısı bu madendeki işçiler için alınmış olsaydı, böylesine bir facia yaşanır mıydı?   Sayın başbakan; kömür işletmelerini kuran devlet, hazır kömür ocağını şirkete veren devlet, kömür ocağını denetleyen devlet, Sayın başbakanım en ufak bir eleştiriye dahi tahammül edemiyorsunuz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Şeyh Edebali’nin Osman beye söyledikleri üzerinden seslenen Zeki, sözlerine şöyle devam etti.

“Ey oğul! Beysin, bundan sonra öfke bize,  uysallık sana, güceniklik bize, katlanmak sana, acizlik yanılgı bize, hoş görme sana, Ey oğul! Yalnızlık korkanadır. Sevgi davanın aslı olmalıdır. Sevmek ise sessizliktir. Bağırarak sevilmez. Şeyh edibalinin Osman beye tavsiyelerinden bir kısmını derleme yaptık ve istedik ki, herkes kıssadan hissesine düşeni alsın. Boş yere öfkelenmesin. Bağırıp çağırıp nefesini tüketmesin. Önüne gelene yumruk sallamasın. İçinde yaşadığımız şu günler şeyh edibaliye  kulak verme günlerdir.”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.