Romanyalı proje ortaklarından Gölcük’e ziyaret

Bu haber 28 Mayıs 2014 - 0:05 'de eklendi ve 528 kez görüntülendi.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘2013 Yılı Hayat Boyu Öğrenme Programı’ çerçevesinde ‘Haydi gençler arasındaki şiddet ve zorbalığa karşı birlikte mücadele edelim’ isimli Comenius Bölgesel Ortaklık Projesi kapsamında Romanya ziyaretinin ardından proje ortakları Muğla’ya geldi.

Kadir Tamer

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘2013 Yılı Hayat Boyu Öğrenme Programı’ çerçevesinde ‘Haydi gençler arasındaki şiddet ve zorbalığa karşı birlikte mücadele edelim’ isimli Comenius Bölgesel Ortaklık Projesi kapsamında Romanya ziyaretinin ardından proje ortakları Muğla’ya geldi. Muğla’ya gelen heyet proje ortağı olduğu Gölcük İlkokulu ve Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu.

Okullarından belirledikleri temsilcilerin 08-13 Aralık 2013 tarihleri arasında Romanya’ya ziyaret ettiğini kaydeden Gölcük İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Güven Özgül, “Böylece dört (4) hareketlilik gerektiren projemizin ilkini gerçekleştirmiş olduk. Romanya’da gençler arasındaki şiddet ve zorbalığa karşı neler yapıldığını ve neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunmak amacıyla Ploiejti kentinde okulları ziyaret ettik. Daha sonra 17-23 Mayıs tarihleri arasında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde, proje ortağımız, Romanyalı misafirlerimizi Muğla’da ağırladık. Bu projeye ortak olmak ve böyle bir etkinliğin içinde bulunmak, okulum adına, çok büyük bir gurur vesilesidir. Biz de misafirlerimize, okullarda öğrenciler arasındaki şiddet ve zorbalığa karşı mücadele etmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verdik. Bu çalışmaların, hem bizim için hem de Romanyalı ortaklarımız için çok verimli geçtiği konusunda fikir birliğine vardık. Gölcük İlkokulu ve Ortaokulu olarak bu proje içerisinde bulunmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Muğla, Ula, Gölcük İlkokulu ve Ortaokulu olarak farklı proje çalışmalarımız da devam etmektedir. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.