Romanya’lı öğrenciler Muğla’da

Bu haber 03 Mayıs 2014 - 10:29 'de eklendi ve 1.092 kez görüntülendi.

romanyaliogrenciler651651665516Avrupa Birliği E-Twinning’in alt yapısında bulunan ‘Kültür Alışverişi’ kapsamında Romanyalı öğrenciler Muğla’ya geldi.

İlkay Yıldız

Muğla’nın Menteşe İlçesinde Avrupa Birliği E-Twinning’in alt yapısında bulunan ‘Kültür Alışverişi’ kapsamında 28 Nisan-4 Mayıs tarihler arasında Romanya Elena Cuza Koleji Öğrencileri ve Dumlupınar 4-E sınıfı öğrencileri Muğla’nın Bodrum, Marmaris ilçelerini gezerek Muğla’nın tarihi, kültür, gelenekleri ve görenekleri hakkında bilgiler aldılar.

Zahire Pazarı’nda toplanan Romanya Elena Cuze Koleji’nden projeye katılan 18 kişilik ekipten Proje koordinatörü Laura Zaharia, Mirela Simona Popescu, Liana Raescu, İleana Stanaiv, Onica Velea, ve Dumlupınar İlköğretim Okulu’ndan 20 kişilik bir ekip, İngilizce Öğretmeni Şengül Çakır, Okul Müdürü Kadir Yalçın, 4-E sınıf öğretmeni ve Proje koordinatörü Reşide Girgin ve öğrenciler yer aldı.

Fotoğraflar çekerek okullarında projelerini hazırlayıp sunacaklarını ve diğer öğrencilere de aktivitelerini göstereceklerini belirten Elena Cuza Koleji Proje Koordinatörü Laura Zaharia, “Biz bu projeyi ilkokul düzeyinde sürdürdüğümüz için Dumlupınar İlkokulu ile alışveriş yaptık. Kültürel alışkanlıkları, geleneksel yerleri görmek birbirimizle alışveriş yapmak için buradayız. Bu projenin de amacı bu zaten kültürel alışverişleri devam ettirmek” dedi.

Elena Cuza Koleji öğrencilerine ve öğretmenlerine tarihi yerleri gezdirdiklerini ve yöresel yemekleri tanıttıklarını belirten 4-E sınıf öğretmeni ve Proje koordinatörü Reşide Girgin ise, “Avrupa Birliği’nin desteklediği Kültür Alışverişi kapsamında biz Romanya ile birleştik Dumlupınar 4-E sınıfı olarak 16-22 Haziran tarihleri arasında bizde Romanya’ya gideceğiz. Kültürel yemeklerimizi, değerlerimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Çok memnunuz onlar ile birlikte olmaktan inşallah onları memnun edebileceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.