Romanya’da Türk-Yunan dostluğu

Bu haber 30 Eylül 2013 - 17:34 'de eklendi ve 613 kez görüntülendi.

romanyaturkyunan12312316541351321684161Romanya’nın Ploieşti kentinde yapılan ve 18 azınlığın kültür komisyonları başkanlarının katıldığı toplantıya Türk-Yunan dostluğu damga vurdu.
Haber Merkezi
Romanya’nın Ploieşti şehrinde ev sahipliğini Yunan Azınlık Başkanlığının yaptığı Kültür Festivaline 18 kültür azınlık temsilcisi katıldı. Geceye en büyük sürprizi ise Yunan azınlıkların milletvekili Zisopol Dragoş Daniel ‘den geldi.
Yunan milletvekili Zisopol Dragoş Daniel’in hazırlattığı Türkiye ve Yunanistan bayraklı pastanın kesilmesi için 18 ülkenin Azınlıklar Kültür Komisyonu başkanı ve aynı zamanda Türk Birliği Kültür Komisyonu Başkanı Serin Türkoğlu’nu davet ederek Türk ve Yunan dostluğunu pekişmesi bakımından örnek davranış gösterdi.
Yunan milletvekilinin yaptığı bu jest karşısında bir hayli duygulanan azınlıklar Türk Komisyonu Başkanı Serin Türkoğlu, Yunan milletvekiline teşekkür ederek Türk-Yunan dostluğunun gelişmesi için çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Etkinlikte çeşitli gösteri ve sergiler düzenlenerek ülkelerin kültürleri tanıtıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.