Rıdvan Dilmen sınıf arkadaşları ile buluştu

Bu haber 06 Mayıs 2014 - 23:52 'de eklendi ve 1.353 kez görüntülendi.

rıdvannnMuğla Turgutreis Lisesi’nin 150’nci yıldönümü etkinliklerine katılmak için Muğla’ya gelen eski futbolcu ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, 1981 yılında mezun olduğu 11 Edebiyat B sınıfında arkadaşlarıyla buluştu.

İlkay Yıldız

Muğla Turgutreis Lisesi’nin 150’nci yıldönümü etkinliklerine katılmak için Muğla’ya gelen eski futbolcu ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, 1981 yılında mezun olduğu 11 Edebiyat B sınıfında arkadaşlarıyla buluştu. İlk olarak mezun olduğu okulu ziyaret eden Rıdvan Dilmen, daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen söyleşiye katılarak öğrencilerin ve vatandaşların sorularını cevapladı.

Muğla Turgutrieis Lisesi mezunu olduğunu, futbol hayatının Muğlaspor’da başladığını ve ‘Şeytan’ lakabının da kendisine Muğla’da verildiğini belirten Dilmen, “Futbol hayatım Nazilli de değil Muğla’da başladı. Rahmetli Kemal Hocamız bu çocuk şeytan gibi oynuyor, düşünüyor dediği için ‘Şeytan’ lakabı kaldı” dedi.

Muğla’nın kendisi için çok değerli bir yer olduğuna işaret eden Dilmen, “Muğla’da futbol hayatım boyunca oynamadığım kadar maç oynadım. Yaşım, hem genç takım ve hem de amatör takıma tutuyordu. Dolayısı ile bütün vaktim antrenmanda geçiyordu. O zamanlar da Mehmet Alpez hocamız hem antrenörümüz, müdür yardımcımız, hem de velimiz gibiydi. Kendisinden çok büyük abilikler gördüm. O zamanlar Turgutreis Lisesi’nin Müdür Yardımcısı ve Beden Eğitimi öğretmeniydi” diye konuştu.

Fenerbahçe’ye giden başarıda Muğlaspor’un çok büyük katkısı olduğunu vurgulayan Dilmen, “Önümüzdeki günlerde Muğla’ya bir daha geleceğiz. Bizim İstanbul’da eski dönem oyuncuları ve sanat camiasıyla, Muğlaspor’un eski sporcuları gösteri maçı yapacak. Muğlaspor için bu dönem elimizden geleni yapacağız” dedi.

Velilere çocuklarını antrenmanlara gönderme tavsiyesinde bulunan Dilmen, konuşmasına şöyle devam etti:

“Eğer büyük takımlar Muğlaspor–Bayır maçında Rıdvan’ı, Sercan’ı görüp götürebiliyorsa, mutlaka yetenekli çocukları bulup götürecektir. Bizde bölgelerdeki yetenekli çocukların keşfedilmesi için kulüplere, hocalara keşfettiğimiz yetenekleri gösterip ricada bulunuyoruz. Bizim görevimiz orada bitiyor. Hocalarda bu çocukları antrenmanlara çıkıyor ve izliyor.”

Söyleşi sonunda Turgutreis Lisesi Müdürü Ayhan Bacak, Rıdvan Dilmen’e plaket verdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.