Rıdvan camisinde tempolu çalışma başlatıldı

Bu haber 27 Temmuz 2013 - 11:00 'de eklendi ve 840 kez görüntülendi.

ridvancamiitempo12313465132Fethiye’nin Babataşı mahallesinde inşaatına yıllar önce başlanan ancak çeşitli nedenlerle bir türlü tamamlanamayan Rıdvan camisinde yaşanan kriz, Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu tarafından tamamen çözümlendi.
Haber Merkezi
Fethiye’nin Babataşı mahallesinde inşaatına yıllar önce başlanan ancak çeşitli nedenlerle bir türlü tamamlanamayan Rıdvan camisinde yaşanan kriz, Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu tarafından tamamen çözümlendi. Fethiye İlçe Müftülüğünde Babataşı Mahalle Muhtarı Hüsnü Çalış, Rıdvan cami yaptırma ve yaşatma derneği başkanı Günaydın Aydın ve Cemaat’in katıldığı toplantıda caminin merdivenleri tuvalet ve şadırvan bölümünün inşaatının cami derneği, caminin diğer iç kısımları ile diğer eksiklerinin cemaat tarafından yapılması kararlaştırıldı. Fethiye müftülüğü ve cemaat üzerine düşen kısmın inşaatına başlarken, dernekte üzerine düşen bölümlerin inşaatına başladı. Rıdvan camisindeki krizin çözümlenmesi en çok cami cemaatini sevince boğdu. İnşaat hızla ilerlerken Fethiye müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu camide devam eden inşatı yerinde inceledi. Camide Çini seramik ve hat ustaları çalışmalarını sürdürürken Halı siparişinin de verildiği caminin Kurban Bayramından önce tamamen hizmete açılacağı öğrenildi.
Müftü Oğuzhan Kadıoğlu; Ramazan ayının rahmeti ve bereketi, birlik ve beraberliği, hayırsever vatandaşların cömertliği ile Rıdvan Camiini bitirmek gayreti içersindeyiz. Bu caminin yıllardan beri çalışmalarını yapan inşaatını yürüten Rıdvan camii yaptırma yaşatma derneği var. Öncelikle dernek başkanı ve üyelerine destek olanlara teşekkür ediyorum. Çeşitli nedenlerle tamamlanamamış camimizin tamamlanabilmesi için dernekle, cemaaatla ve muhtarımızla müftülükte bir araya gelerek bir toplantı yaptık. Neticede işlerin önü açıldı. Müftülük koordinesinde çalışmaya girildi. Anlayışından dolayı dernek başkanımıza ve üyelere teşekkür ederim. Dış kısmındaki merdivenler, tuvaletler ve şadırvan ile ilgili bölümler dernek tarafından caminin diğer iç kısmı cemaat ve hayırseverler birlikte tamamlayacak. Bununla birlikte inşaat hızla başladı çini çalışmaları ve hat sanatı süslemeleri devam ediyor. Halı siparişi yapıldı. 2 ay içersinde Ekim ayı başında Kurban bayramından önce inşallah camimizi eksiksiz biçimde hizmete açacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.