Rektör Harmandar görevini devretti

Bu haber 19 Temmuz 2018 - 3:18 'de eklendi ve 1.541 kez görüntülendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlük görev süresi dolan Prof. Dr. Mansur Harmandar, görevini Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’e devretti. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde gerçekleşen törende görevini yeni atanan Hüseyin Çiçek’e devreden Mansur Harmandar gözyaşları içerisinde veda etti. Görevi devralan yeni rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, 4 yıllık hedeflerinin arasında üniversitenin TÜBİTAK’ın bilimsellik sıralamasında ilk 50 Üniversite arasında yer alması olduğunu söyledi.

Kadir Tamer
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde görev süresi sona eren Prof. Dr. Mansur Harmandar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ataması yapılan Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’e görevini devretti. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senato toplantı salonunda yapılan devir-teslim törenine rektör yardımcıları ile üniversite senato üyeleri katıldı. Görevi devreden Harmandar devir-teslim esnasında duygusal anlar yaşadı.
Törende konuşan yeni rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, “Bu görev bana Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından uygun görüldü. Öncelikli olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza bize nasip ettiği bu görevin karşılığını vermek için canla başla çalışacağım konusunda burada sizlerin huzurunda söz veriyorum. Hedefim, Sayın Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu hedeflere ulaşabilmek için ne gerekiyorsa onları yapacağız. Bu hedeflere ulaşmak için çözümler üreteceğiz, projeler üreteceğiz. Bu hedefleri gerçekleştirmek için yatay bir yönetim şekli değil de, dikey bir yönetim şekli planlıyorum. Üniversitemizin proje üreten, teknoloji üreten, AR-GE üreten üniversiteler seviyesine yükseltmeyi de planlıyorum. Hedefim ilk 4 yıl içerisinde TÜBİTAK’ın bilimsellik sıralamasında Türkiye’de ilk 50 Üniversite sıralamasında olmak. Bununla ilgili tüm tedbirleri alacağız. Bunu gerçekleştirmek için de herkesin aynı hedefe doğru bakması ve o hedef için çalışması gerekiyor” dedi.

Baskı olmayacak

Konuşmasında kişiler üzerinde bir baskı olmayacağını da kaydeden Çiçek, “Mobing olmayacak, mümkünse hiç soruşturma da olmayacak. Herkes Sayın Cumhurbaşkanımızın koyduğu amaçlara ulaşmak için taşın altına artık elini değil, gövdesini koyacak. Hızlı ve dinamik bir yönetim ile karşılaşacaksınız. Bunun etkisini çok hızlı bir şekilde, bir ay içinde görmeye başlayacaksınız” dedi. 

Konuşmaların ardından eski rektör Mansur Harmandar yeni rektör Hüseyin Çiçek’e cübbesini giydirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.