Rektör adayından ‘Mavi boncuk’

Bu haber 08 Mayıs 2014 - 0:06 'de eklendi ve 1.547 kez görüntülendi.

rektor adayiMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde 15 Mayısta yapılacak rektörlük seçimleri yaklaşırken Rektör adayı Prof. Dr. Bedrettin Mercimek, mavi bocuk dağıttı. Rektör adayı Prof. Dr. Bedrettin Mercimek, “Ben kapalı kapılar ardında kimseye mavi boncuk dağıtmıyorum. Herkese mavi bocuk dağıtıyorum üniversiteyi beraber yöneteceğiz” dedi.

İlkay Yıldız

Rektör adayı Prof. Dr. Bedrettin Mercimek, Konak Kafe’de düzenlediği basık açıklaması ile rektörlük seçimlerini değerlendirdi. Öğretim üyeleri ve basın mensupları ile bir araya gelen rektör adayı Bedrettin Mercimek, toplantıda mavi boncuk dağıtarak üniversiteyi kapalı kapılar ardında yönetmeyeceğini söyledi.

Bedrettin mercimek, “Seçim süreci boyunca kullanacağımız kitapçığımızı ve bu kitapçık hakkında sizlere bilgi vermek istedik. Bu bilgilerden bahsetmek gerekirse kitapçığın kapağında olan ‘liyakat,  huzur, dinamizm ve değişim için bir kesimin değil herkesin rektörü olmak’ bu öğretim üyelerimiz tarafından çok kabul gördü. Bu anlamda öğretim üyelerimizin bizi destekler halde olduğunu görmek bizi çok mutlu etti” dedi.

Diğer sloganlarında ‘Mavi Boncuk’  dağıtmak olduğunu belirten Rektör Adayı Mercimek, “Bilindiği gibi rektör adayları belirleme sürecinde maalesef rektör adayları kapalı kapılar ardında bir makam için birden fazla mavi boncuk dağıtıyorlar. Bu sürekli benim tepkimi çeken bir durumdu, adaylık sürecinde de arkadaşlıklarıma böyle bir pazarlığa girmemeleri gerektiğini söylüyorum. Gerçekte her öğretim üyemiz mavi boncuk dağıtılacak değerdedir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.