Rehabilitasyon merkezinin temeli atıldı

Bu haber 21 Ağustos 2015 - 22:46 'de eklendi ve 985 kez görüntülendi.

temelatmaMuğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından yaptırılacak olan Yaşlı Bakım Evi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezinin temeli Menteşe İlçesin Ortaköy Mahallesinde atıldı.

İlkay Yıldız

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Menteşe İlçesi Ortaköy Mahallesinde yapılacak olan Yaşlı Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Düzenlenen törene Muğla Valisi Amir Çiçek, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Ali Akkuzu, İş-Kur Müdürü İlyas Sarıyerli, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Menteşe Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Valiliğe teşekkür ederek, “2005 yılında İl Özel İdaresi’nden ihale ile aldığımız arsa üzerine her biri yatak odası ve salondan oluşan 42 metrekarelik 112 aparttan oluşa Yaşlı Bakım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yapılması kararını verdik. Kapalı spor salonu, yüzme havuzu, çarşı, pazar, kır kahvesi, tenis kortu, toplantı ve konferans salonları bulunacak tesisimizin inşaatını 2017 Haziran ayında bitirmeyi hedefliyoruz. Bu yapmakta olduğumuz inşaatta ilk olarak 50 ya da 60 apartı faaliyete geçirip 110 kişiyle çalıştırmaya başlayacağız. Zaman içerisinde de geri kalanını tamamlayıp faaliyete geçireceğiz” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız’ı tebrik ederek sözlerine başlayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban ise ,“Muğla’mızda Yaşlılarımız için bakımevi fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi açılmasından büyük mutluluk duyuyoruz bu tesisin Muğla’mıza kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek ise, “Daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu zamanlarda ilimize ve ülkemize böyle bir eseri kazandırdıkları için öncelikle tüm esnafımıza, Esnaf Odaları Birliği Başkanımıza ve yönetimine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Ayrıca bu hayırlı günde böyle hayırlı bir tesisin temelini atıyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Sivil toplum dediğimiz esnaf odaları, vakıf, birlik ve derneklerin sosyal sorumluluk adı altında bu gibi yatırımları yapmaları bizi mutlu ediyor. Yaşlı, çocuk, engelli ve genç demeden toplumun her kesiminde dayanışmayı sağlarsak güçlü oluruz. Birbirimizle el ele omuz omuza vererek dayanışmayı güçlendirmeliyiz. Güç kimsesizlerin yaşlıların, engellilerin, çocukların yanında olup onların elinden tutmaktır. Sadece ilgili kuruluşlar değil toplumun tüm kesiminin aynı şekilde dezavantajlı vatandaşlarımızın ellerinden tutması gerekmektedir” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Amir Çiçek, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız ve protokol üyeleri Yaşlı Bakım Evi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezinin temelini attı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.