Ramazan Pidesinde zam yok

Bu haber 04 Temmuz 2013 - 21:02 'de eklendi ve 687 kez görüntülendi.

ramazanpidesi12313265413213123Muğla Yiyecek Maddeleri Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken Yaklaşan Ramazan Ayında bu ay içerisinde sofralarımızdan eksik olmayan Ramazan Pidesinin gramaj ve fiyatları ile beraber 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Ekmeğin içindeki katkı maddeleri ile ilgili de Yeni Yasayla ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Akarken; “400 gr pide 1,50 tl’den satılacak. Zam yok ”dedi.
Haber Merkezi
Muğla Yiyecek Maddeleri Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken Yaklaşan Ramazan Ayında bu ay içerisinde sofralarımızdan eksik olmayan Ramazan Pidesinin gramaj ve fiyatları ile beraber 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Ekmeğin içindeki katkı maddeleri ile ilgili de Yeni Yasayla ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Akarken; “Ramazan Ayı’na sayılı günler kala bu mübarek ayın heyecanını yaşadığımız bu günlerde Vatandaşımızın Sofralarından mümkün olduğunca eksik etmediği Ramazan Pidesinin daha önceki yılda olduğu gibi yine 400 gr Pidenin 1,50 TL ‘ye satılarak fiyatların değişmeyecek ” dedi.
Başkan Akarken ayrıca 1 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe giren Ekmek ile ilgili yeni yasaya ilişkin de Fırıncı Esnafının bu yasaya uyulması ile ilgili Ekmek üretiminde dikkatli davranması gerektiğini belirterek; “1 Temmuz 2013 tarihi itibari ile yürürlüğe giren yasaya istinaden Ekmeğin içinde bulunan 17 çeşit katkı maddesi artık Ekmeğin içine girmeyecek. Ayrıca “Ekmek Üretiminde ise Fırıncı Esnafımız sadece Buğday Unu, Su, Maya ve Tuz kullanarak Üretimlerine devam edeceklerdir. 4 Gıda Hijyeni ve Ekmek çeşitleri tebliği kapsamında verilen kurslar neticesinde Esnafımızın daha dikkatli üretim yaptıklarını ve gerekli özeni gösterdiklerinden için Muğla halkı ve şahsım adına kendilerine teşekkür ederim ”dedi. diyerek sözlerini tamamladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.