Ramazan Kıvrak’a ilk tepki Yüksel’den geldi

Bu haber 13 Nisan 2015 - 0:01 'de eklendi ve 690 kez görüntülendi.

kirakkkkMHP Muğla Milletvekilliği adaylığından çekilen Ramazan Kıvrak’a ilk tepki MHP 5.sıra Muğla Milletvekili Adayı Ferat Yüksel’den geldi.

Haber Merkezi

Milletvekili aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilmesinden sonra Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Listesi’nin 4’üncü sırasına yazılan Ramazan Kıvrak’ın istifa etmesine, 5’inci sıradaki Ferat Yüksel’den tepki geldi.

Yörüklerin gururunun incindiğini öne sürerek adaylıktan istifa eden Ramazan Kıvrak’a “Yörük dediğin başka bir şeyi bahane ederek görevden kaçmaz. Şahsi menfaatleri için 4. Sırayı beğenmeyip adaylıktan istifa ediyor. Sonra da Yörüklerin gururu incindi bahanesinin ardına sığınıyor” yorumunu yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin verdiği bir görevden kaçmanın Ülkücülüğe ve Yörüklüğe yakışmayacağını kaydeden MHP Muğla 5. Sıra Milletvekili Adayı Ferat Yüksel, “Ülkücü aday adayı olurken kaçıncı sıraya yazılırım, seçilir miyim, seçilmez miyim diye düşünmez. Ülkücü terbiye bunu gerektirir. Listeler açıklandıktan sonra 4. Sıradaki Ramazan Kıvrak’ın, Yörüklerin gururu incindi bahanesini öne sürüp adaylıktan istifa etmesi en kibar tabirle kıvrak bir kavramdır. Yörük adam başka bahanelerin ardına sığınmaz. Şahsi menfaatlerine uymadığı ve beğenmediği için 4. sıradan istifa ettiğini açıklasaydı daha onurlu hareket etmiş olurdu. Kıl çadırda doğmuş bir Yörük çocuğu olarak 4’üncü sırayı beğenmeyip davasından dönenlere 5’inci sıradan sesleniyorum. 5.sırada olmaktan hiç incinmedim aksine ‘Üç Hilalin’ gölgesinde olmak hayatımın en büyük onurudur. Milli devlet parçalanmaya çalışırken Mustafa Kemal Atatürk’ün deyişiyle Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.