Queen Victoria ikinci kez Marmaris’te

Bu haber 08 Ekim 2015 - 3:51 'de eklendi ve 511 kez görüntülendi.

KRALİÇENİN İSMİNİ TAŞIYAN YOLCU GEMİSİ MARMARİS’E İKİNCİ KEZ GELDİDünyanın en lüks gemilerinden olan 6 yıldızlı ’’Queen Victoria’’Muğla’nın Marmaris ilçesine ikinci seferini gerçekleştirdi. Gemi ilçede ilgi odağı oldu.

 

Büyük Britanya ve İrlanda Birleşik Krallığı Kraliçesi’nin adını taşıyan dev kruvaziyer “Queen Victoria” sabah saatlerinde Marmaris Körfezi’ne giriş yaparak limanının büyük rıhtımına yanaştırıldı. Gemide, bin 75’i Alman olmak üzere yaklaşık 2 bin turist ve 976 personelin bulunduğu belirtildi. Gruplar halinde gemiden ayrılan turistlerin bir kısmı günlük turlara katılırken bazıları ilçe merkezini gezdi. Yolcular, Yat limanı ve Marmaris Kapalı Çarşısı’nda yoğunluk oluşturdu.
Güneşli havayı fırsat bilerek yat limanı ile Kordon ve Atatürk caddelerinde yürüyüş yapan turistler, deniz kıyısındaki restoran ve kafeteryaları doldurdu. Marmaris Kalesi ve Müzesi’ni ziyaret eden turistler, ilçenin tarihi hakkında bilgi edindi.
’Queen Victoria’nın 294 metre uzunluğunda ve 32 metre genişliğindeki 90 bin grostonluk olduğu bildirildi. Geminin, dünyada kruvaziyer turizmini başlatan firmaya ait olduğuna işaret eden yetkililer, 175’inci kuruluş yılını kutlayan bu tür köklü firmalara ait gemilerin Türk limanlarına gelmesinin ülke prestiji açısından da önemli olduğunu kaydetti.
Queen Victoria’nın, gece saatlerinde Marmaris’ten ayrılarak Yunanistan’daki adalara doğru yol alması bekleniyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.