PTT’nin kuruluşunun 177. yıldönümü « Hamle Gazetesi

PTT’nin kuruluşunun 177. yıldönümü

Bu haber 24 Ekim 2017 - 0:53 'de eklendi ve 717 kez görüntülendi.

PTT’nin kuruluşunun 177’nci yıldönümü Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Muhittin Direk

23 Ekim 1840 tarihinde Posta Nezareti’nin kurulmasıyla temelleri atılan Posta ve Telgraf Teşkilatının (PTT) 177’nci yılı kutlandı. PTT’nin 177’nci yıl dönümü kutlama etkinlileri Menteşe İlçesi’nde Muğla PTT Başmüdürlüğü’nün Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Muğla PTT Başmüdürü Kenan Çınar, PTT Menteşe Şube Müdürü Kamil Çalışır ile PTT Başmüdürlük çalışanları katıldı.

PTT’nin kuruluşunun 177’nci yılı nedeniyle açıklama yapan PTT Muğla Başmüdürü Kenan Çınar, hizmet alanlarında, yetkin personel ile etkin hizmet sunan posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanlarında, ülkemiz çapında yaygınlaşmış hizmet ağı ile iki asra yakın tecrübesi, çağdaş teknoloji ve güçlü kadroları ile ekonomik, hızlı, güvenli hizmet sunmayı ilke edindiklerini açıkladı. Çınar, “Tüm dünyada ortaya çıkan değişim ve gelişmelere PTT’nin de hızla ayak uydurması ve hizmetlerini daha ileri seviyelere taşımak ve geliştirmek temel amacımızdır. Bu anlayışla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da haberleşme ve bankacılık alanında en iyi hizmetleri sunmanın gayreti içerisinde olacağız. Bugün itibariyle, Başmüdürlüğümüz sorumluluk alanı içinde 16 Merkez, 60 Şube, 25 Acente olmak üzere toplam 101 işyerinde, müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Şirketimiz posta hizmetlerinin yanı sıra kargo-lojistik, bankacılık ve elektronik ticaret alanlarında müşteri memnuniyetini her zaman önde tutan anlayışla faaliyetlerini sürdürmekte, bir dünya markası olma yolunda ilerlemektedir. Şirketimiz e-PTT AVM ile elektronik ticaret alanında da söz sahibi olma yolunda ilerlerken, KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) hizmetimizle müşterilerimizi dünya standartlarına ulaştırmaktadır. PTT İşyerlerimizde, posta ve kargo/lojistik alanlarında ülkemizin her köşesine hizmet verilmesinin yanı sıra, bir çok banka adına tahsilat yapılmakta, kredi verilmektedir. Yine işyerlerimizde her türlü sigortacılık, HGS, PTTCell, Yurtiçi ve Yurtdışı Hızlı Para Transferi gibi bankacılık işlemleri ile halkımızın hizmetindeyiz. Çalışmalarımız, Posta, Banka ve Lojistik alanlarında müşteri memnuniyetini sağlayarak standartların üzerinde hizmet verme hedef ve bilinci ile kesintisiz yenilenerek, değişerek ve gelişerek daha nice yıllar devam edecektir” dedi.
Muğla PTT Başmüdürü Çınar 177 hizmet yılını geride bırakan bir kurumun mensubu olarak, bu yolda kendilerine eşlik eden müşteriler ile PTT’nin bugüne gelmesinde emeği geçen tüm emekli ve çalışanlara teşekkür etti.

  1. müşteriye ödül

Kuruluşunun 177’nci yılında PTT şubesinde işlem için 177. Sırayı alan Ceren Akyıl’a çeşitli ödüller verildi. PTT Muğla Başmüdürü Kenan Çınar, kuruluşlarının 177. Yıl dönümü etkinlikleri içinde 177. Numaradan işlem yapan Ceren Akıl’a çeşitli hediyeler verdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.