PTT 175. Yaşını kutluyor

Bu haber 24 Ekim 2015 - 0:31 'de eklendi ve 948 kez görüntülendi.

PTT 175. YIL DÖNÜMÜ (3)Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) 23 Ekim 1840 yılından bu yana zor şartlarda ve kısıtlı imkanlarla başladığı hizmet serüveninin 175. yılında. Muğla Posta Teşkilatı 175.yılında düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Verda Kartal
PTT’nin kuruluşunun 175. Yılında Muğla PTT Başmüdürü Recep Türkyılmaz ve beraberinde ki heyetle ilk olarak Menteşe ilçesinin Cumhuriyet Meydanındaki heykele çelenk bıraktılar. Çelenk koyma töreninin ardından Recep Türkyılmaz ve beraberinde ki heyet Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuşu makamında ziyaret etti. Ziyareti tamamladıktan sonra Menteşe PTT şubesinde günlük işlem yaptırmak için gelen 175. Müşteriye çeşitli hediyeler verildi.
175 yılında olan PTT’nin köklü bir kuruluş olduğunu söyleyen Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, “Güvenli ve hızlı bir iletişim kurulması önemli. Hizmette aksama olmaması, vatandaşın taleplerinin karşılanması konusunda son yıllarda PTT ciddi anlamda gelişme sağladı. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden teşkilata verdikleri hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. 175. yıl dönümüzün kutlu olsun” dedi. Recep Türkyılmaz ve heyet konuşmaların ardından bir süre Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş’la sohbet ettiler.
Posta Telgraf Teşkilatının 175. Yılı dolayısıyla açıklama yapan Muğla PTT Başmüdürü Recep Türkyılmaz şunları söyledi:
“Hizmet alanlarında, yetkin personel ile etkin hizmet sunan şirketimiz Posta, Kargo, Bankacılık ve elektronik ticaret alanlarında, Ülkemiz çapında yaygınlaşmış hizmet ağı ile iki asra yakın tecrübesi, çağdaş teknoloji ve güçlü kadroları ile ekonomik, hızlı güvenli hizmet sunmayı ilke edinmiştir. Tüm dünyada ortaya çıkan değişim ve gelişmelere PTT’nin hızla ayak uydurması ve hizmetlerini daha ileri seviyelere taşımak geliştirmek temel amacımızdır. Bu doğrultuda, başmüdürlüğümüzün sorumluluk alanında 16 merkez, 59 şube, 19 acente olmak üzere toplam 94 işyerinde müşterilerimize hizmet vermekteyiz.”
Çalışmaları gelişerek daha nice yıllar devam edeceğini söyleyen Türkyılmaz, “Çalışmalarımız, posta, banka ve lojistik alanlarında müşteri memnuniyetini sağlayarak standartların üzerinde hizmet verme hedef ve bilinci ile kesintisiz yenilenecek. Halkımızdan aldığımız güven ve güç ile bu kutlu hizmet yolculuğunda 175 yılı geride bıraktık. 175. Kuruluş Yıldönümünün Ülkemize, Milletimize ve Şirketimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Konuşmanın ardından kutlamaya katılan protokol üyeleri, 175.yıl pastasını kestiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.