Projeye aykırı turistlik işletmeler yıkılıyor

Bu haber 04 Mart 2015 - 0:33 'de eklendi ve 511 kez görüntülendi.

projeaMuğla’nın Marmaris İlçesi’nde proje aykırılığı bulunan turistlik işletmeler yıkılmaya başlandı. Encümen kararı ile yıkılan işletmelerin sahipleri uygulamanın haksız olduğunu savundu.
Haber Merkezi
Marmaris’te şikayet üzerine projesine aykırı yapıların yıkımları tüm hızıyla sürüyor. Hafta başında yıkımların ilk adresi barlar sokağı girişindeki bir işletmeydi. Marmaris Belediyesi Fen İşleri ile yıkım ekipleri sabahın erken saatinde iş makineleri ile Tepe Mahallesi Barlar Sokağı girişindeki bir bar işletmesinin bahçesine geldi. İşletmenin ön bahçesinde ki beton ve ahşap zemin Anıtlar Kurulu ve belediye encümen kararıyla projesine aykırı olduğu gerekçesiyle yıkıldı.
Yıkımın ikinci adresi ise geçtiğimiz yaz Aktaş Mevkii’nde açılan ve Marmaris Belediyesi eski meclis üyesi Gökhan Uysal’a ait olduğu bilinen işletmeydi, İşletmenin imara aykırı olan bölümleri Marmaris Belediyesi Fen İşleri Ekipleri tarafından yıkıldı. Yıkılan bölümler arasında denizin içine yapılmış tahta iskele, işletme önüne inşaa edilmiş çardak ve dışarıdaki tuvaletler bulunuyor. Yıkım esnasında işletmede bulunan Gökhan Uysal gazetecilere açıklama da bulundu. Yapılan yıkımın işletmenin tamamını kapsamadığını sadece çeşitli bölümlerin yıkıldığını kaydeden Uysal “bizim elimize yıkım kararı Cuma günü ulaştı. Belediye ekipleri de hiç zaman kaybetmeden daha Marmaris’te yıkım kararı çok önceden alınmış yerler bulunmasına rağmen, burayı yıkmaya geldiler. Biz kanuni gereklilikleri yerine getireceğiz. Bu yıkımın haksız olduğunu düşünüyorum. Biz Kaymakamlığa ve Belediye’ye dilekçe vererek bu işlemleri kendi imkânlarımızla yapmak istediğimizi dile getirdik ama maşallah belediye ekipleri hiç zaman kaybetmeden buraya gelip görevlerini yerine getirdiler. Marmaris’te benim bildiğim belki 4 bine yakın yıkılacak bina var. Köylerde büyük usulsüzlükler var, Marmaris’in çevresinde büyük usulsüzlükler var, özellikle burayı yıkmak için niye bu kadar acele ettiler ben bunu merak ediyorum. Aslında ben bunun nedenini biliyorum ama yine de halkımızı bilgilendirmek için böyle bir açıklama yapma gereği duydum” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.