Prof. Dr. Mansur Harmandar: “Dünya üniversitesi yapmak için adayım”

Bu haber 08 Mayıs 2014 - 23:48 'de eklendi ve 988 kez görüntülendi.

 

harmandaraaaMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde 15 Mayıs’ta yapılacak rektörlük seçimi için tekrar aday olan Prof. Dr. Mansur Harmandar, üniversiteyi dünya üniversitesi yapmak ve yarım kalan hizmetleri bitirmek için aday olduğunu açıkladı.

İlkay Yıldız

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi rektörlük seçimleri için geri sayım başladı. 15 Mayıs tarihinde yapılacak rektörlük seçimi için önceki dönem rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar tekrar adaylığını açıklarken, yarım kalan hizmetlerin tamamlanması ve üniversiteyi bir dünya üniversitesi yapmak için tekrar aday olduğunu açıkladı.

29 Mart seçimleri öncesi AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için görevinden istifa eden Harmandar, 15 Mayıs’ta yapılacak rektörlük seçimlerinde tekrar aday olmasının gerekçelerini düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.

Rektörlük makamının siyaset üstü bir kurum olduğunun altını çizen Harmandar, “2010 yılında birinci dönem için göreve seçildim. Yerel seçimler nedeniyle ara verdiğim görevime tekrar talibim. Yarım kalan projelerimizin devamı için ikinci dönem göreve talibim. Yeni bir Yükseköğretim yasasının konuşulduğu bugünlerde, yeni dönem yönetim programımızı insanı ön plana alan yaklaşımımızdan taviz vermeden, tecrübelerimiz ve dinamikler üzerine kurduğumuzu ifade etmek istiyorum. Yeni dönemde idari kadro atamalarında objektif hareket edilecek. Akademik ve idari personelin memnuniyet düzeyleri ölçülecek. Ulusal ve uluslar arası toplantılarda her türlü katkı sağlanacak. Derslerde güncel teknolojinin kullanılabilmesi için destek birimi kurulacak. Döner sermaye işleyiş yönergesi gözden geçirilecek. Öğrenciler için e-öğrenmeyi ve mobil öğrenmeyi destekleyen projeler geliştirilecek” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde görev yaptığı süreçte barışı sağladıklarını belirten Harmandar, “Göreve geldiğim 2010 yılından sonra Üniversite içinde barışı sağladık. Kimsenin burnu kanamadı. Amacımız Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesini barışın, huzurun hakim olduğu, eğitim ve öğretimin ön planda olduğu, sadece bilimsel araştırmaları ile isminin anıldığı bir üniversite hedefliyoruz” dedi.

500 yataklı hastane

Görev sürecinde en büyük yatırımlardan birisinin Eğitim ve Araştırma Hastanesi olduğunu kaydeden Harmandar, “Hastane inşaatında yer teslimi yapıldı. 18 Nisan’dan itibaren süreç işliyor. İhaleyi, 114 milyon 270 bin lira ile EMT İnşaat Turizm San. A.Ş. kazandı. İşin süresi 750 gündür. 20 ünitede, 25’er yatak ile hizmet verecek. Üniversitemize tahsisli Karadağ Mevkiinde bulunan, 482 dönümlük Sağlık Kampusu Alanının, 169 dönümlük kısmı için; feragat edilerek, hastane yapılmak üzere, arazi Sağlık Bakanlığı emrine verildi. Sağlık Bakanlığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bizim görev süremiz içinde gerçekleştirdiğimiz en büyük yatırım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.