Prefabrik binadan modern merkeze

Bu haber 11 Nisan 2017 - 9:25 'de eklendi ve 641 kez görüntülendi.

Muğla’da 2008 yılından bu yana prefabrik binada hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi için 7 bin 852 metrekarelik alan üzerine inşa edilen modern hizmet binası tamamlanarak hizmete girdi. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni ziyaret eden Muğla Valisi Amir Çiçek, yeni binada incelemelerde bulundu.

Kadir Tamer

Muğla’da Menteşe İlçesi’nde 2008 yılında kurulan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni hizmet binasına kavuştu. 572 metrekarelik prefabrik alan içerisinde hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 7 bin 582 metrekarelik alan üzerine kurulan modern bina Menteşe’de 10 Nisan tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı.

Yeni binasında hizmete başlayan Ağız Diş Sağlığı Merkezi’ni Muğla Valisi Amir Çiçek, ziyaret ederek incelenmelerde bulundu. Vali Çiçek’e Ak Parti Muğla Milletvekilleri Nihat Öztürk ve Hasan Özyer, Muğla Sağlık İl Müdürü Cihan Tekin, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Rıza Murat Himoğlu, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal eşlik etti. Yeni hizmet binasını gezen Vali Amir Çiçek ve beraberindekiler muayene olan vatandaşlar ile de bir süre görüştü.

Bir süre yeni hizmet binası gezen ve yetkililerden bilgi alan Muğla Valisi Amir Çiçek, “Ağız ve Diş sağlığı Merkezimiz bugün yeni binasında hizmet vermeye başladı. Vatandaşlarımızın, doktorlarımızın, diğer sağlık personelimizin mutluluğunu gördük. Vatandaşımız böyle bir güzel mekânda tedavi görmenin, doktorumuz böylesine modern bir binada hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyor. Yeni hizmet binası Muğla için hayırlı olsun. Ağız Diş Sağlığı Merkezi 2008 yılında kurulmuş. Sağlığı, insanı düşünen yönetim, hükümet zaten o tarihte bu merkeze açmış. 40 ünitelik Ağız Diş Sağlığı Merkezimizin yeni binasının temeli geçtiğimiz yıllarda atılmıştı, bugünde hizmete girdi. Muğla merkeze gerçekten böyle bir modern binanın hizmet vermesi hükümetimizin insan odaklı çalışması, bakanlığımızın önem verdiğini, milletvekillerimizin sağlık turizmine önem verdiğini net olarak gösteriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnsan odaklı hizmet budur” dedi.

Milyonluk yatırım

Menteşe İlçesi’nde yapımına 2015 yılında başlanılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 7 bin 483 metrekarelik alan üzerine kuruldu. 2015 yılında 10 milyon 519 bin liraya ihale edilen yeni hizmet binası 5 kattan oluşuyor. 104 kişilik konferans salonuna sahip olan 40 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne 3 milyon 385 bin liralık tıbbi cihaz ve demirbaş alımı gerçekleştirildi. Yeni hizmet binasında birçok Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Diş Hekimliği Fakülteleri’nde yer almayan Dental Tomografi cihazı da yer alıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.