Polisten şehit ve gazi çocukları için kermes

Bu haber 03 Nisan 2014 - 19:00 'de eklendi ve 581 kez görüntülendi.

polistensehit65156165Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Sınırsızlık Meydanı’nda bir kermes düzenlendi.

İlkay Yıldız

Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Sınırsızlık Meydanında Muğla Güvenlik Hizmetlerini Destekleme Derneği ve Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneğinin işbirliğinde kermes düzenlendi. Kermese Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve eşi Fatma Dilek Güvençer, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ve eşi Asuman Tipioğlu, Rektör vekili Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve eşi, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün eşi Gülsüm Gürün katıldı.
Emniyet Teşkilatının kuruluşun 169. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen kermesten elde edilecek gelir hakkında bilgi veren Muğla Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nun eşi Asuman Tipioğlu, “Kermesten elde edecek gelir ile, başta şehit ailelerimiz, gazilerimizin Yüksek öğrenimde eğitim gören çocuklarına burs vererek destek olmak istiyoruz. Ayrıca, Emniyet Müdürlüğümüzün güvenlik hizmetlerinde kullanılmakta olan, araç, gereç ve malzeme alımlarına destek olunacak” dedi.
Menteşe Sınırsızlık meydanında düz enlenen kermeste satışı sunulan ev ve el yapımı ürünlerin tamamı polis eşleri tarafından hazırlanırken, kermesi gezen vali Mustafa Hakan Güvençer, eşi ile birlikte el yapımı börek. pasta, mantı ve diğer gıda ürünlerinden çok sayıda satın aldı. Kermes bir gün boyunca açık kalırken, kermes kapsamında canlı müzik gösterileri de yer aldı.

Vatandaşlar Sınırsızlık Meydanı’nda gerçekleştirilen kermese büyük ilgi gösterdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.