Polisten miniklere trafik eğitimi « Hamle Gazetesi

Polisten miniklere trafik eğitimi

Bu haber 11 Kasım 2013 - 23:18 'de eklendi ve 576 kez görüntülendi.

miniklerpolisMarmaris Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’nde kreş öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Haber Merkezi

Marmaris Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’nin minik ziyaretçileri polis memurlarını ziyaret ederek trafik kurallarını öğrendi. Minik öğrencileri kendi ofislerinde ağırlayan polis memurları, öğrencilere önce çikolata ve meyve suyu ikram etti, ardından da trafik kurallarıyla ilgili bilgi verdi.

Marmaris Bölge Trafik Büro Amirliği Komiser Yardımcısı Cem Koçer, eğitimin insan hayatının en önemli meselesi olduğunu belirterek, trafik eğitiminin küçük yaşta kazanılması gerektiğini ifade etti.

Koçer, “Kazaların azalması için vatandaşları trafik kuralları konusunda bilinçlendirmek gerekmektedir. Yapılan tüm faaliyetlerin yanı sıra alışılmış davranışların terk edilmesi oldukça zordur. Bu nedenle çocuklara erken yaşlarda trafik kurallarına uyma konusunda eğitim verilmelidir. Çocuklara trafik kurallarını öğretirken, onlarla iletişim kurup bilgiler anlamlı hale getirilmelidir. Bilinçlenen çocukların sayısı arttıkça ilerleyen yıllarda toplumun trafik kuralları hakkındaki olumsuz davranışları azalacaktır” dedi.

Koçer, minik öğrencilere trafik ışıkları, servise binerken, yolculuk ederken ve servisten inerken uyulması gereken kuralları anlattı. Koçer, ayrıca öğrencilerin bisiklete nasıl ve nerelerde binecekleri konusunda da bilgiler verdi. Trafik polisi ağabeylerini dikkatle dinleyen minikler daha sonra merak ettikleri konularda sorular sordu.

Kreş öğretmeni Sema Yay da, çocuklara trafik eğitimim uygulamalı olarak göstermek amacıyla trafik denetleme istasyonuna ziyarete geldiklerini söyleyerek, çocukların erken yaşta birer yaya olarak bu kuralları mutlaka bilmeleri ve uygulamaları gerektiğinin altını çizdi.

Ziyaretin sonunda polis memurlarıyla minik öğrenciler Marmaris Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’nin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.