Polis Teşkilatı’nın 170. Yılı

Bu haber 11 Nisan 2015 - 0:49 'de eklendi ve 622 kez görüntülendi.

polisssTürk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. Yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyet Meydan’ında Atatürk Heykeli’ne çelenk koydu.
İlkay Yıldız
Türk Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören ile Atatürk Heykeli’ne çelenk bıraktı. Düzenlenen törene Vali Yardımcıları Mevlüt Kurban, Halit Deveci, Salih Gürhan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan ve Emniyet mensupları katıldı.
Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, “ Toplumda huzuru sağlama, vatandaşın mal ve can güvenliğini koruma, kanun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstelenmiş olan Emniyet Teşkilatımızın bu görevleri yerine getirirken, milli dayanışma ve adalet anlayışı içerisinde, insan haklarına saygılı olarak, kişilerin ve toplum refah huzur ve mutluluğunu sağlamak, Türk Milletinin bağımsızlığı ve ülkenin bölünmez bütünlüğü ile Cumhuriyet ve demokrasiyi korumak temel amacı olmuştur. Türk Polisi dün olduğu gibi bu günde Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olduğunun bilinci çerçevesinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.