Polis teşkilatının 169’uncu kuruluş yıldönümü

Bu haber 10 Nisan 2014 - 20:08 'de eklendi ve 632 kez görüntülendi.

polis65165165Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169’uncu yıldönümü etkinlikleri kapsamında Muğla Emniyet Müdürlüğü Atatürk Anıtına çelenk koydu.

Haber Merkezi

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 169’uncu yıldönümü Muğla’da düzenlenen tören ile kutlandı. Muğla Emniyet Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk konulurken, Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, anıt şeref defterini imzaladı.

Tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlarken, ardından Muğla Emniyet müdürü Veysal Tipioğlu tarafından anıt şeref defteri imzalandı. Tipioğlu yazdığı mesajında, “Cumhuriyetin yılmaz ve sarsılmaz savunucuları olan Emniyet Teşkilatı personeli olarak, Polis teşkilatının 169’uncu kuruluş yıldönümünde manevi huzurunda olmaktan gurur duymaktayız. Türk polisi her zaman olduğu gibi bugün de, vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak, toplumun huzur ve emniyetini sürdürmek, temel hak ve hürriyetlerin kullanılmasını güvence altına almak, hukukun üstünlüğünü korumak, insan haklarının maksimum seviyede yaşanması hususunu gözetmek, suç ve suçlularla mücadele etmek, bizlere bıraktığın en büyük eserin olan Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmak ve gerektiğinde bu kutsal görevler uğruna canını seve seve feda etme pahasına görev yapmak azim ve kararlılığı içerisindedir. Bizlere bıraktığın emanetlere ve mirasına sahip çıkacak, ilke ve inkılaplarından ayrılmayacağız. Devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğini sağlamak üzere her fedakârlığı göğüslemeye devam edeceğiz. Aziz vatan topraklarımızı kanları ile sulayan ve bereketlendiren şahadet şerbetini içmiş şehitlerimizi rahmetle, değerli gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nun anıt şeref defterini imzalamasının ardından Atatürk Anıtındaki tören sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.