Polis Teşkilatı 173 Yaşında

Bu haber 11 Nisan 2018 - 1:38 'de eklendi ve 468 kez görüntülendi.

Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yıldönümü nedeniyle Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Atatürk anıtına çelenk koydu ve anıt şeref defterini imzaladı.

Muhittin Direk
Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yıldönümü nedeniyle Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Atatürk anıtına çelenk koydu ve anıt şeref defterini imzaladı. Düzenlenen törene Vali Yardımcıları Kamil Köten ve Fethi Özdemir, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve personeli katıldı. Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya daha sonra anıt şeref defterini imzaladı.

Çetinkaya anıt şeref defterine, “Aziz Atatürk Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş yıl dönümü kutlama programı münasebetiyle manevi huzurunuz da bulunmaktayız. Devlet adına kamu düzeninin korunması ve güvenliğinin sağlanması gibi milli görev ve sorumluluğu üstlenen Türk Polis Teşkilatı, bugün sınırları aşan başarılarıyla göz kamaştırmaya devam etmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Bugün gelişen teknolojiyi kullanma becerisi ve geçmişten gelen tecrübesiyle Türk Polisi dünyanın birçok polis teşkilatına kendi bilgi ve tecrübelerini aktarmaktadır. Toplumun huzur ve düzenin sağlanması, halkın can ve mal emniyetinin temini için 300 bine yaklaşan personeli ile gece-gündüz demeden fedakarca görev yapan, bu uğurda şehitler veren Türk Polisi; bundan sonra aynı gayret ve özveriyle demokratik hukuk ilkelerine bağlı içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeyi devam edecektir. Bu toprakları kanları ile sulayarak bizleri vatan kılan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde eğiliyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.