PKK Bıçağı Kemiğe Dayadı, Sonucuna Katlanacak

Bu haber 28 Aralık 2015 - 23:48 'de eklendi ve 829 kez görüntülendi.
Namık Açıkgöznamikacikgoz@gmail.com

Namık Açıkgöz

HDP, 7 Haziran’da 80 milletvekili çıkarında, PKK ne oldum delisi oldu. İlk çatlak “emanet oylar” konusunda çıktı. Sazcıbaşı Selo “emanet oy” lafı eder etmez, Kandil’den gelen azar sonucu, mırın kırın etmeye başladılar. Zaten alttan alta devam eden PKK terörü, 20 Temmuz’dan sonra gemi azıya alınca ve “Kobani pratiği” Güneydoğu’daki bazı ilçelerde işletilmeye kalkınca, entel-dantelle, “90’lara mı dönüyoruz?” yaygarası koparmaya başladılar.
45 yıldır siyasetin her türlüsüyle ilgilendim, bir Allah’ın günü şu entel-dantellerin bu ülke menfaatine bir şey yaptıklarını da görmedim; yapılanları desteklediklerini de görmedim. İşte bu entel-danteller, suret-i halktan görünüp, sözde hümanist soslarla devletin PKK’yı kazıma planına derhal karşı çıktılar. Temmuz-Ağustos’ta zannediyorlardı ki, PKK terörüyle, 1990-2000’lerdeki gibi mücadele edilecek. Bundan korktukları için “90’lara dönüyoruz” yaygarası koparmışlardı.
O günlerde, PKK terörü karşısında maşerî vicdanı temsil edenler de dimdik ayaktaydılar ve bu kesimin sesi olarak bizler de, 90’lara dönülmesini hiç istemiyor; PKK’nın başına 90’lardakinden çok daha ağır belalar açılmasını istiyorduk. İktidar “süpürme” diyordu, ben “kazıma” diyordum.
İşte şimdi PKK’yı bu ülkeden kazıyoruz. Onlar hendek kazıyorlar, biz de onları jiletle kazır gibi kazıyoruz bu topraklardan. Bu topraklar her türlü bitkiye uygundur ama asla ayrık otuna uygun değildir. Ayrık otunu tarladan pullukla kazır gibi, asker ve polisimiz PKK’yı bu topraklardan kazımaya kararlı.
Bu devlet ne eşkıyalar gördü!… “Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz” mısrasındaki gibi, bütün eşkıyaların âkıbeti hüsran oldu. PKK’nın da âkıbeti aynı olacak.
PKK, şehir eylemleriyle, bıçağı kemiğe dayadı. Şimdi alınan tedbirler ve uygulanan güvenlik politikası, 90’lara rahmet okutuyor. Başta PKK ve destekçisi entel-dantel sol takım, 90’lı günleri mumla arayacak ama mezâ mâ mezâ (geçen geçti)!…
Eskiden bazı siyasetçiler “Ya sev ya terk et!…” derlerdi; şimdi PKK için bu bile iyi bir şart. Şimdiki şart şu: “Diz çök; çökmezsen öl!…”
Bu yazıyı Kürt ve entel-dantel olmayan biri yazıyor ya; buradan Kürt düşmanlığı üreten düşük IQ’lular olabilir. Bu bir etnisite meselesi değildir dostlar; PKK’nın diz çökmesini veya ölmesini, bizler kadar Kürtler de de istiyor. Hatta, terör onların hayatını alt-üst ettiği için, onlar bizden daha çok istiyor ama sesleri çıkmıyor; ancak göç ederek tepki koyuyorlar.
Kemiğe dayanan bıçak, birkaç hafta sonra meyvesini verecek ve inşallah terörün beli kırılmış olacak. Muhtemelen gelecek aylarda, sınır dışına itilen PKK, kendine Irak ve Suriye’de maceralar aramaya başlayacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.