Pirireis’te ‘Cambrıdge’ rüzgarı

Bu haber 24 Eylül 2013 - 22:25 'de eklendi ve 754 kez görüntülendi.

pirireiscambridgePiri Reis Koleji 2013-2014 eğitim ve öğretim sezonunda Cambridge Esol sınavında başarılı olan öğrenciler sertifikalarını düzenlenen törenle aldılar.

Haber Merkezi

Muğla bölgesinde 3 yıldır Cambridge Esol sınav merkezi olarak kendi öğrencilerinin yanı sıra farklı okul öğrencilerine de ev sahipliği yapan Piri Reis Koleji, bu yılda 64 öğrencisi ile Cambridge Esol sınavı sertifikası almaya hak kazandı. Piri Reis Koleji öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yılda kendi bölgelerinde ve Türkiye genelinde üstün bir başarı gösterdiler.

Piri Reis Koleji Okul Müdürü Nuri İleri “Cambridge Üniversitesi Esol sınavları, adayların uluslararası alanda İngilizce seviyelerini en iyi derecede belgeleyebileceği, geçerlilik anlamında en çok bilinen ve güvenilen sınav sistemidir. Piri Reis Koleji öğrencileri; Fransa, İtalya, Almanya, Japonya gibi pek çok ülkede kendi yaş gruplarındaki ve seviyelerindeki diğer öğrencilerle aynı anda bu sınavlara katılıyor. Aslında sadece ulusal değil uluslararası düzeyde de İngilizce seviyelerini belgelendirmektedirler. Bu belgeler, uluslararası şirketler, eğitim kurumları ve devlet kurumları bünyesinde de ömür boyu geçerlidir” dedi.

Piri Reis Koleji İngilizce Zümre Başkanı Ahmet Tanay ise “Piri Reis Koleji İngilizce zümresi olarak her yıl bu sınavları yapmaktayız. Her geçen yılda daha fazla öğrencimizin bu sınavlara katılarak okulumuzun İngilizce seviyesini bir üst düzeye çıkarmak hedefimiz olacaktır.”

Cambridge Esol sınavlarını gerçekleştiren British Side temsilcilerinin de katıldığı sertifika törenine Uşak Vali Yardımcısı Mestan Yayman, Muğla’da görevli hâkim Raziye Demirli, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Mustafa Işıloğlu ve Milli Eğitim Şube Müdürü Feridun Apaydın başarılı olan öğrencilere sertifikalarını dağıttılar.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.