Piri Reis’te yapboz şenliği

Bu haber 20 Mayıs 2015 - 1:34 'de eklendi ve 749 kez görüntülendi.

pirireisssMuğla Piri Reis Eğitim Kurumları tarafından anasınıfları arası ‘Yapboz şenliği’ düzenledi. Bu yıl ilk defa düzenlenen yapboz şenliğine 4-6 yaş gurubu çocuklar katıldı.
Haber Merkezi
İl merkezinde bulunan ana sınıfı öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği şenliğe anne babaların da eşlik etti. Yapboz şenliğin de ailelerde heyecanlı dakikalar yaşadı.
Veliler okulu gezdikten sonra çocuklarını sınıflarda bırakarak meraklı gözlerle kapı ve pencerelerden yavrularını izleyip yapbozlarını bitirmelerini beklediler. Okul bahçesine konulan dev şişme oyuncaklar ile düzenlenen çeşitli oyunlarla yarışmaya katılan minikler, ayrıca yüz boyama ve çeşitli oyunlarla unutulmaz dakikalar yaşadılar.
Etkinlikte öğrencilere verilen yapbozları tamamlamaları istenirken, yapboz yarışmasında başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
Piri Reis Eğitim Kurumları Müdürü Ömer Doğan ve Piri Reis Akademi Müdürü Ömer Faruk Çıdacı, “Bu şenlikte çocuklarımızın; kendilerine güven duyabilmeleri, sosyal ilişkilerde anlayışlı olabilmeleri bilimsel düşünme alışkanlığı kazanabilmelerini ilgi ve yeteneklerini geliştirmelerini amaçladık. Etkinliğimizde değişik faaliyetler düzenleyip öğrencilerin eğlenmelerine zemin hazırladık. Katılan bütün öğrenci ve velilerine, öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” diyerek görüşlerini paylaştılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.