Piri Reis’te olimpiyat coşkusu

Bu haber 04 Mayıs 2014 - 19:42 'de eklendi ve 808 kez görüntülendi.

prireisolimpiyat6516516166Özel Piri Reis Eğitim Kurumları tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen 4×4,5×5 ve 6.7. sınıflara yönelik PİMATYA’ YA (Piri Reis Matematik Bilgi Yarışması) bu yılda katılım yoğun oldu.

Kadir Tamer

Sabah seansı ve öğle seansı olmak üzere yapılan yarışmada PİMATYA komisyonu üyeleri; Muğla’da ilk kez olimpiyat ve Matematik yarışmalarının Piri Reis Eğitim Kurumları tarafından yapılarak öğrencilere eğitimde yeni hedeflere ulaşması sağlandığını belirtti. Komisyon bu sınavda 4. Sınıflara 70, 5. Sınıflara 72, 6.7. sınıflara ise 30 soru sorduklarını belirtti.

Piri Reis Eğitim Kurumları Müdürü Nuri İleri; veli ve öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Piri Reis Eğitim Kurumları ailesi olarak; eğitimde özveri, fedakârlık, ilgi ve sevgi ile yaptığımız çalışmalarla Muğla halkının kısa sürede sevgisini kazanmıştır. Yarışmadaki en büyük hedefimiz, en zor bilim dalı olarak gösterilen matematiği sevdirmek ve okullarımızdaki başarıyı arttırmaktır. Bunun yanında öğrencilerimiz, öz güvenlerini göstermiş, hem kendilerini ve öğretmenlerini hem de okullarını en iyi şekilde temsil etme mesuliyeti kazanmışlardır. PİMATYA ve genel deneme sınavımızın bu amacımıza hizmet edeceğini düşünüyoruz. Öğrencilerin gelecek senelerde yapılacak olan böyle çok katılımlı ve nitelikli PİMATYA yarışmalarını kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz.” dedi.

Ödüllü sınava katılan tüm öğrencilere kalemlik ve şapka hediye edildi. Dereceye giren öğrencilerin de 12 Mayıs’ta Piri Reis Eğitim Kurumlarında yapılacak bir törenle ödüllendirileceği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.