Piri Reis’te 23 Nisan kutlaması

Bu haber 23 Nisan 2014 - 19:46 'de eklendi ve 671 kez görüntülendi.

piri65165615Piri Reis Kolejinde geleneksel hale gelen 23 Nisan kutlamaları, bu yıl da okul bahçesinde düzenlenen şenlikle her yaşa hitap etti.

İlkay Yıldız

Piri Reis Kolejinde geleneksel hale gelen 23 Nisan kutlamaları, bu yıl da okul bahçesinde düzenlenen şenlikle her yaşa hitap etti. Okul öğrencileri dışında Muğla genelinden de büyük katılımın sağlanmasıyla etkinlikler coşkulu bir şekilde kutlandı. Resmi açılışla başlayan törende şiirler okundu, konuşmalar yapıldı. Şenlikte birbirinden güzel yarışmalar çocuklara ayrı, anne ve babalara ayrı düzenlendi. Anneler yumurta taşıma, çorap eşleştirme, yoğurt yedirme, makyaj yapma, terlik atma, elma yeme gibi çeşitli yarışmalarda ter dökerken, babalar da voleybol, balon patlatma, halat çekme, uzun atlama gibi yarışmalarında kıyasıya mücadele ettiler. Çocuklar için de şişme oyun parkurları yanında, çuval ile zıplama, halat çekme, uzun atlama, şarkı söyleme yarışmaları düzenlendi. Minikler de sevgi treniyle okul bahçesinde doyasıya tur attılar. Okulun her köşesinde ayrı bir etkinlik vardı. Çeşitli hediyelerle taçlanan yarışmalarda, veliler de, öğrenciler de eğlendi vakit geçirdiler.

23 Nisan kutlamaları etkinlikleri çerçevesinde en çok uçurtma şenlikleri damgasını vurdu. En güzel uçurtma yapma ve en yüksek havada kalama mücadelesinde çocuklar birbirleri ile kıyasıya yarıştılar. Onlarca uçurtmanın katıldığı yarışmada Emir Korkmaz en güzel uçurtma yapma yarışmasında birinci oldu. Yarışmada Selim Sayılgan ise uçurtmasını en yükseğe çıkararak bisiklet ödülünü kapan isim oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.