Piri Reis’te 23 Nisan coşkusu

Bu haber 27 Nisan 2015 - 0:11 'de eklendi ve 644 kez görüntülendi.

pirireisssMuğla’da faaliyet gösteren Piri Reis Koleji’nde, geleneksel hale gelen 23 Nisan kutlamaları, bu yılda okul bahçesinde düzenlenen şenlikle göz doldurmayı başardı.
Haber Merkezi
Okulun öğrencileri dışında Muğla genelinden de büyük katılımın sağlanmasıyla etkinlikler coşkulu bir şekilde kutlandı.
Resmi açılışla başlayan törende şiirler okundu, konuşmalar yapıldı. 1. sınıf öğrencileri tarafından ”Dünya Barış Çocukları” gösterisi izleyicilerden büyük beğeni topladı.3. sınıf öğrencilerinin yapmış olduğu ”Bayrak” gösterisi ve görsel çalışma ise resmi kutlamanın ilgi çekici bölümlerinden oldu. Şenlikte birbirinden ilginç yarışmalar özel olarak çocuklara, anne ve babalara ayrı ayrı düzenlendi.
Çocuklar için de şişme oyun parkurları yanında, çuval ile zıplama, halat çekme, uzun atlama, şarkı söyleme yarışmaları düzenlendi.
Okulun her köşesinde ayrı bir etkinlik vardı. Çeşitli hediyelerle taçlanan yarışmalarda, veliler de, öğrenciler de çok eğlendi. Bu yılki 23 Nisan kutlamalarına katılan uçurtmalar da şenliğe ayrı bir yer kattı.
Yardıma muhtaç çocuklar yararına düzenlenen kermes etkinliği yardımlaşma ve dayanışmaya sahne oldu.
Yapılan bu güzel etkinlikleri değerlendiren Piri Reis Eğitim Kurumları Müdürü Ömer Doğan, “’23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Dünya ve Ülkemiz çocuklarına Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından armağan edilen bu günü bizde Muğla halkına ve çocuklarımıza armağan ederek onlara mutlu bir gün yaşamalarını arzu ettik. Çok verimli olan bu faaliyete katılan tüm çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.