Piri Reis ulusal sosyal bilim olimpiyatlarında

Bu haber 10 Nisan 2014 - 20:00 'de eklendi ve 468 kez görüntülendi.

pirireis65161565Özel Piri Reis Koleji, SOBİO ‘da (Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı) İngilizce takdim ve sahne sanatları dalında ön elemleri geçerek finale kalmayı başardı.

Haber Merkezi

Piri Reis Koleji, SOBİO ‘da (Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı) İngilizce takdim ve sahne sanatları dalında ön elemleri geçerek finale kalmayı başardı.

Finale kalan 10 öğrenci 19 Nisanda İstanbul’da altın madalya için yarışacak. Öğrencilerinin sosyal becerilerinin gelişmesini önemseyen Özel Piri Reis Koleji, geçen yıl SOBİ O’DA (Sosyal Bilimler Olimpiyatı) 2 gümüş, 5 bronz madalya kazanmıştı.

Finale kalan öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Okul Müdürü Nuri İleri, “Bu tür organizasyonlarda öğrencilerimizin sosyal bilimlere ilgisini çekme, öğrencilere sosyal bilimleri sevdirme, öğrencilerin araştırma, yorumlama, sunma becerilerini ve toplumu olumlu yönde geliştirecek fikir üretme alışkanlıklarını gelişimine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu başarıda emeği geçen öğretmen arkadaşlarımıza, bizleri her zaman destekleyen velilerimizi ve tabi ki bu gayretli öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.