Piri Reis Koleji’nden Pimatya bursluluk sınavı

Bu haber 17 Mart 2015 - 0:53 'de eklendi ve 1.707 kez görüntülendi.

pirireisPiri Reis Eğitim Kurumları Pimatya Bursluluk Sınavı başvuruları başladı. Muğla genelinde gerçekleştirilecek sınava öğrenciler sınırlı sayıdaki bursluluk kontenjanlarına yerleşmek için yarışacak.

Kadir Tamer

Piri Reis Eğitim Kurumları Pimatya Bursluluk Sınavı başvuruları başladı. Muğla genelinde gerçekleştirilecek sınava öğrenciler sınırlı sayıdaki bursluluk kontenjanlarına yerleşmek için yarışacak.

Pimatya Bursluluk Sınavı giriş sınavına geçmiş yıllarda yoğun bir ilgi olduğunu belirten Piri Reis Eğitim Kurumları Müdürü Ömer Doğan, “Piri Reis Eğitim Kurumları olarak; Türk Milli Eğitimin genel amaçları doğrultusunda, Muğla geneli ilköğretim okullarının 4, 5, 6 ve 7. sınıflarında okuyan öğrenciler arasında derslere olan ilgiyi arttırmak, öğrencilerin seviyelerini göstermelerini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla Pimatya bursluluk sınavı düzenledik. Muğla geneli 4, 5, 6 ve 7 . sınıflarda okuyan tüm öğrencilerin katılabileceği sınav 28 Mart 2015 Cumartesi günü saat 10:00’da yapılacak. Sınava giriş başvuruları 27 Marta kadar www.pirireisokulu.com adresinden online olarak veya Piri Reis Kolejini (231 04 01) arayarak yapılabilecek. Sınava girip barajı aşan öğrenciler kontenjan durumuna göre okullarımıza burslu olarak kayıt yaptırabilecekler. Sınavdaki soruların ilgili sınıfların 2014-2015 eğitim öğretim yılının müfredatından sorulacak’’ dedi.

Ödüllü sınava katılan tüm öğrencilere hediyelerin verileceğini, dereceye giren öğrencilere her sınıf için 1.ye tablet ve altın madalya, 2.ye bisiklet ve gümüş madalya 3. ye de MP5 ve bronz madalya verileceğini ayrıca dereceye giren öğrencilerin öğretmenine ve okuluna da hediyelerin verileceğini hatırlatarak ödüllendirmenin 11 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 16:00’da Piri Reis Kolejinin Konferans Salonunda tören düzenleneceği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
bade 487 07 Nisan 2015 / 18:11

çok güzel zaten ben aoda okuyorum