Piri Reis Koleji’nden Pimatya Bursluluk Sınavı

Bu haber 25 Mart 2015 - 23:48 'de eklendi ve 1.289 kez görüntülendi.

pimatyaaaPiri Reis Eğitim Kurumları Pimatya Bursluluk Sınavı başvuruları başladı. Muğla genelinde gerçekleştirilecek sınava öğrenciler sınırlı sayıdaki bursluluk kontenjanlarına yerleşmek için yarışacak.
Haber Merkezi
Piri Reis Eğitim Kurumları Pimatya Bursluluk Sınavı başvuruları başladı. Muğla genelinde gerçekleştirilecek sınava öğrenciler sınırlı sayıdaki bursluluk kontenjanlarına yerleşmek için yarışacak. Pimatya Bursluluk Sınavı giriş sınavına geçmiş yıllarda yoğun bir ilgi olduğunu belirten Piri Reis Eğitim Kurumları Müdürü Ömer Doğan, “Piri Reis Eğitim Kurumları olarak; Türk Milli Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda, Muğla geneli ilköğretim okullarının 4, 5, 6 ve 7. sınıflarında okuyan öğrenciler arasında derslere olan ilgiyi arttırmak, öğrencilerin seviyelerini göstermelerini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla Pimatya bursluluk sınavı düzenledik” dedi.
Muğla genelinde 4, 5, 6 ve 7. sınıflarda okuyan tüm öğrencilerin katılabileceği sınav 28 Mart Cumartesi günü saat 10:00’da yapılacak. Sınava giriş başvuruları 27 Marta kadar www.pirireisokulu.com adresinden online olarak veya Piri Reis Kolejini (231 04 01)arayarak yapılabilecek. Sınava girip barajı aşan öğrenciler kontenjan durumuna göre Piri Reis Koleji’ne burslu olarak kayıt yaptırabilecekler. Sınav soruları, ilgili sınıfların 2014-2015 eğitim öğretim yılının müfredatından hazırlanacak.
Sınava katılan tüm öğrencilere hediyelerin verileceğini ve dereceye giren öğrenciler ile 1.ye tablet ve altın madalya, 2.ye bisiklet ve gümüş madalya 3. ye de MP5 ve bronz madalya verileceğini açıklayan Piri Reis Eğitim Kurumları Müdürü Ömer Doğan, ayrıca dereceye giren öğrencilerin öğretmenine ve okuluna da hediyelerin verileceğini hatırlattı.
Ödül Töreni; 11 Nisan Cumartesi günü saat 16.00’da Piri Reis Kolejinin Konferans Salonu’nda yapılacak bir törenle gerçekleştirilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.