Piri Reis Koleji’nde İngilizce rüzgarı

Bu haber 29 Mayıs 2014 - 0:01 'de eklendi ve 630 kez görüntülendi.

Piri Reis Koleji İngilizce zümresinin hazırlamış olduğu İngilizce etkinlikleri öğrenciler tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

İlkay Yıldız

Piri Reis Koleji İngilizce zümresinin hazırlamış olduğu İngilizce etkinlikleri öğrenciler tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

Etkinliklerin birinci gününde İngilizce şarkı yarışması (English Song Competition) yapıldı ve öğrenciler solo ve grup halinde birbirleriyle kıyasıya yarıştılar. İkinci gün 5. sınıf öğrencileri evlerindeki evcil hayvanları okula getirerek diğer öğrencilere İngilizce olarak tanıtımını yaptılar. Okul kantininin teras katında sergilenen evcil hayvanlar öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle gezildi. İngilizce etkinliklerinin üçüncü gününde de ilköğretim kademesi için “Gift Day” hediye günü ve ortaokul öğrencileri içinde “ English Games and Market Day” İngilizce oyunlar ve market günü yapıldı. İlköğretim kademesi öğrencileri hediyeleri almak için İngilizce sorulara cevap verdiler ve hediyelerini kazandılar. İkinci kademe öğrencileri ise İngilizce yarışmalardan kazandıkları tebrik kartları

“Congratulations” yine öğrencilerin hazırlamış olduğu İngilizce yazılı pasta ve böreklerden yemenin tadını çıkardılar. Her sene olduğu gibi öğrencilerimizin yapmış olduğu faaliyetleri izlemeye gelen velilerimizde öğrencilerimizin hazırlamış oldukları etkinliklere büyük ilgi gösterdiler. Piri reis koleji İngilizce zümresi bu tarz etkinliklerin öğrencilere İngilizceyi daha çok sevdirdiklerini ve amaçlarının İngilizceyi pratik olarak kullanılabilir bir dil haline getirmek olduğunu söylediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.